Jichici, hat-trick în 5 minute! Alți 5 marcatori a câte două goluri. Divizia D Timiș, etapa a XXIII-a: rezultate de sâmbătă de la 11

După ce vineri seară au jubilat oaspeții, sâmbătă a venit vremea gazdelor, care și-au luat partea leului cu victorii la șase, cinci, patru respectiv două goluri diferență, primind în aceste meciuri un total de… un gol. Vizitatorii s-au impus totuși într-o întâlnire, în Freidorf, prin nou-promovata Voința Mașloc…

Unii dintre principalii marcatori ai Diviziei D Timiș au înscris și în această rundă a XXIII-a, topul ierarhiei golgheterilor fiind următorul: Lucian Stoica 24, Raul Briciu 23, Mediop 22, Baranyi 14, Moroșanu 13.

Dar iată rezultatele jocurilor de la ora 11:

Ripensia Timișoara – Arsenal Flacăra Făget 5-0 (3-0): Raul Briciu 11, 31, Stancu 24, Mediop 78, Răzvan Benescu 84 – autogol.

Ghiroda – AS Peciu Nou 4-0 (3-0): Petrișor Jichici, cu 3 goluri în 6 minute, 40, 44, 45, și Baidoc 53.

Auto – Voința Mașloc 2-3 (0-1): Alexandru Albeanu 74, Ionuț Boldea 88 / Lucian Stoica 42, 84, Iulian Șuleap 61.

CFR Timișoara – Unirea Giroc 7-1 (2-0): Alexandru Herțanu 23, 67, Abu Salem Tamer 27, Marco Giuricici 52, 70, Alexandru Gaidoș 69, Cătălin Petri 78 / Alexandru Duțu 72 – penalty.

Timișul Șag – Pobeda Dudeștii Vechi 2-0 (0-0): Bogdan Moroșanu 55 – penalty, 79. Octavian Fibișan (PDV) – eliminat pentru două cartonașe galbene în minutul 55.

Ieri s-au jucat meciurile ACS Dumbrăvița – ASU Politehnica 0-3 și AFC Băban Marcel Jimbolia – CS Unirea Sânnicolau Mare 1-2.

După-amiază de la ora 17 au loc partidele Progresul Racovița – Progresul Gătaia și AS Murani – Cocoșul.

Ierarhia actualizată și programul etapei de joi 9 aprilie, pe coloana dreaptă. Vom reveni pe seară cu ultimele rezultate ale rundei.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.