Jocuri amicale ale echipelor din ”fotbalul mic” și de juniori: rezultate, marcatori, detalii

Zi plină cu meciuri de verificare, în ultimul weekend din luna februarie.

Mai întâi, despre cei mai tineri… Centrul de Excelenţă Timişoara – ACS Poli U17 0-1 (0-1).

Disputat pe terenul sintetic de la Baza II – UPT, jocul amical între cele două echipe de juniori s-a încheiat cu victoria formației pregătite de Robert Fruşa, la limită, prin golul marcat de Patrik Stanciu în minutul 32.

În prim plan, Raul Costescu, autorul celor două goluri pentru calificata AS Murani

Raul Costescu

În continuare, despre o partidă implicând o divizionară D: AS Pişchia – AS Murani 1-10 (0-5).

Antrenorul-jucător Raul Costescu a marcat 8 goluri din cele 10 administrate în poarta Pişchiei.

În alte teste din pregătiri, înfruntări între participante la ligi inferioare…

Flacăra Făget II – Autoliv Lugoj 2-6 (0-3)

Au marcat pentru învingători Cosmin Ripan și Emanuel Stănilă – fiecare câte două goluri, David Szabo şi antrenorul-jucător Florin Grozoni, din 11 metri.

Autoliv a folosit următorii jucători: Popa – Medelean, Logofătu, Lucian Stănilă, Ilcău, Grozoni, Szabo, Emanuel Stănilă, Muntean, Mladescu, Ripan. Au mai jucat: Şonda, Moruz şi Lupulescu.

AS Voinţa Sacoşu Turcesc – AS Buziaş 2013 3-1 (0-0)

După ce i-au învins cu 4-3 în urmă cu două săptămâni, elevii lui Tristian Koler au semnat o nouă victorie în fața celor din Buziaș, prin reușitele lui Cosmin Rusu – de două ori şi Raul Prundeanu.

Pentru gazde au jucat: Dan Rusu – Prodan, Todea, Severin, Brocea, Doru Jurcă, Tufiş, Prundeanu, Faur, Peţiu, Cosmin Rusu. A mai intrat și Alin Jurcă.

Voinţa Valcani – Banatul Nerău 4-1 (3-0)

Cele patru goluri pentru trupa lui Aurel Marta au fost marcate de Adelin Oboroceanu – de două ori, Marius Pâsu şi Emanuel Michi.

Voinţa Sarafoleana Saravale – Mureşul Cenad 5-3 (1-2)

Trupa lui Iosif Harkai a condus la pauză cu 2-1 prin golurile marcate de Samir Colompar şi Radu Cosmin. Gazdele au răsturnat însă rezultatul în repriza a II-a, reuşind o victorie la două goluri diferenţă. Au punctat Sorin Mihoc, Daniel Albota – de două ori, Cosmin Radu şi Laurenţiu Stanciu, în mitanul secund înscriind pentru oaspeţi Alexandru Cristian.

Antrenorii Daniel Rafa şi Dan Misaroş au folosit următorii jucători: Albuţ – Stoişin, Ciocov, Radu, Albota, Stanciu, Miron, Bogdan, Mihoc, Cărpinişan, Hapca. Au mai jucat: Acimov şi Misaroş.

Gloria Moşniţa Nouă – Unirea Cerneteaz 8-1 (4-0). Victorie categorică pentru elevii lui Marian Ochea, prin golurile marcate de Răzvan Plopeanu – de 4 ori, Bogdan Andriuca – 3 goluri și Andrei Şerban respectiv Laviniu Stănescu.

Timişul Urseni – AS Dudeştii Noi 4-2 (2-1)

Cele patru goluri pentru gazde au fost marcate de Daniel Legradi, Florin Cădărean, Ciprian Radoni şi Felix Alexandru.

AS Călacea – AS Carani II 8-0 (4-0)

Vlad Hozan – de 3 ori, Sorin Novac – două goluri, Attila Kozma, Vlad Coloreza şi Ian Gyori au înscris golurile învingătoarei.

AS Camaro Fibiş – Bencecul de Sus 3-3 (0-2)

Oaspeţi au condus cu 2-0 şi 3-2 dar trupa lui Dănuţ Rotaru a reuşit să egaleze prin golurile marcate de Florin Butnaru, Ovidiu Oprea şi Ionuţ Butnaru.

+

Alte rezultate: Cărpiniș – Săcălaz 1-8, AS Corneşti – AS Fortuna Covaci 1-3, Unirea Ghilad – Unirea Banloc 2-5, Progresul Ciacova – AS Seceani 3-5 și Bega Belinţ – Micro I Lugoj 0-3 (0-0).

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Judeţ și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.