Jocuri amicale: rezultate, marcatori. Dumbrăvița trece de Fortuna pe ”Textila”

Nu numai divizionarele secunde ale Timișoarei au jucat la mijlocul acestei săptămâni meciuri de verificare, ci și alte formații din județ. Spicuim, cu succinte detalii.

ACS Fortuna Becicherecu Mic – CSC Dumbrăvița 1-2 (0-1): Eduard Soare (min. 90+3), respectiv Gabriel Siminic (min. 5) și Octavian Drăghici (70). Meciul s-a jucat pe terenul ”Textila” din Calea Aradului, de la ora 14. Alb-verzii, victorioși în duelul cu colegii nou-promovați din Seria a IV-a.

ACS Carani (Divizia D Timiș) – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 1-1 (1-1).

După-amiază, pe terenul din localitatea Carani, de la ora 15, gazdele au întâlnit ocupanta locului 8 din Seria a IV-a în Liga 3.

Fostul jucător al gazdelor, Mahadi Kayondo, a deschis scorul în minutul 25, în urma unei acţiuni personale, finalizare din careul mare cu un şut la colţul lung. Divizionarii ”D”, cu un nou antrenor-jucător, Bogdan Străuţ, au reuşit egalarea cu un minut înainte de pauză, prin Alexandru Martinov.

Au jucat formaţiile:

ACS Carani: Trifon – Buga, Străuţ, Fridrich, Berivoiescu, Precup, Ochea, Salhi, Costea, Martinov, Pădurariu.

Au mai intrat: Sabău, Bobărnea, Sârbu.

CSC Ghiroda și Giarmata Vii: Mosoarcă – Stupu, Bocşan, Vlădia – Mancaş, Lazăr, Poparadu, Ciobanu – Kayondo, Baranyi, Budur.

Au mai intrat: Sipos – R. Mureşan, Simedru, Ghinescu, Semeniuc, Piţigoi, Ungureanu, Andreca şi Grancea.

ACS Poli – Ripensia Timişoara U19 1-3 (0-3): Marius  Staicu (min. 70), respectiv pentru învingători Vlad Degău (min. 8), Cosmin Gladun (min. 20, din lovitură de la 11 metri) şi Denis Tymoş (min. 40).

LPS Banatul Timişoara U19 – Cocoşul Orţişoara 2-3 (2-1): Alexandru Dobrincu (min. 30, 38), respectiv pentru învingători Dragoş Croitoru (min. 33), Daniel Motreanu (min. 58) și Răzvan Popovici (min. 74).

Mureşul Cenad – Unirea Tomnatic 0-3 (0-0): Adrian Negruţ (min. 70), Daniel Dragu (min. 75) și Norbert Toth – autogol (min. 83).

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.