Juniorii B, 4 goluri în 7 minute, puțin înaintea pauzei: ACS Poli – UTA Bătrâna Doamnă 6-0

Juniorii B de la ACS Poli Timișoara au continuat și astăzi de la ora 14 seria succeselor categorice, dispunând cu 6-0 (4-0) de UTA Bătrâna Doamnă, într-un meci disputat pe terenul ”Colterm” în cadrul rundei a XVII-a a Seriei 5.

Dacă în primul meci al cuplajului juvenil din Calea Șagului, disputat pe o vreme friguroasă, cu vânt puternic, timișorenii s-au impus printr-un unic gol marcat după pauză, în schimb în cel de-al doilea duel timișoreano-arădean reușitele au curs deja în primele 40 de minute.

DSCF2119

Elevii lui Robert Frușa au marcat de 4 ori în ultimele nici 10 minute înaintea pauzei, prin Codrean, în minutul 32, Totic (35) și căpitanul Marin (36 și 39).

La reluare, Sturz a înscris în minutul 48, în urma unui corner, iar Găvruță a stabilit rezultatul final, în minutul 77.

O victorie confortabilă a liderului de ziua de naștere a fundașului treiar Raul Cochințu, care a împlinit sâmbătă 16 ani.

ACS Poli Timișoara a început la juniori B cu 1. Robert Mândrea / 2. Denis Haruț (47, Sporin), 3. Raul Cochințu (70, Găvruță), 4. Cristian Podină, 5. Ciprian Sturz, 6. Marius Marin – cpt., 7. Eduard Codrean (37, Dincă), 8. Narcis Popan (41, Pop), 9. Damir Totic, 10. Slagian Andreici, 11. Renato Kokora (55, Sîrbu).

Rezerve: 12. Mario Contra / 13. Sinișa Sporin, 14. Nino Găvruță, 15. Sebastian Istrate, 16. David Pop, 17. Alexandru Dincă, 18. Daniel Sîrbu.

UTA Bătrâna Doamnă (juniori B): 1. Andrei Dagău / 7. Marius Budică, 4. Marius Tămaș, 5. Ciprian Cociuba, 2. Antonio Savin, 9. Vlad Roșu, 16. Eduard Varga, 10. Răzvan Turcanu, 17. Dorin Toma, 11. Claudiu Adam, 8. Cristian Meszaros.

Rezerve: 12. Bogdan Curta, 31. Emanuel Guia, 21. Cristian Diaconu.

Timișorenii vor vizita de pe locul 1 gruparea din Caransebeș, în weekendul viitor.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.