Juniorii C, D și E, cu aproape 70 de echipe implicate: rezultatele rundei a IV-a în Campionatul Județean Timiș

După ce v-am adus la zi cu rezultatele înregistrate pe plan județean la copiii generației 2006, iată ce s-a întâmplat în weekend și în Campionatul Județean Timiș rezervat juniorilor C, D și E, competiții ce reunesc 68 de formații din Timișoara și Timiș, la trei categorii de vârstă…

Noul sezon și-a găsit déjà cadența, ajungându-se la etapa a IV-a, ale cărei rezultate sunt enumerate mai jos, cu mențiunea că nu sunt încă și omologate de către AJF Timiș, dat fiind întârzierea cu care îi parvin rapoartele de joc. La juniori C, din categoria 2000 și mai mici, cele 23 de formații reprezentând 19 cluburi, dintre care 9 din afara Timișoarei, evoluează în serii a câte 12 respectiv 11 competitoare, după cum urmează…

Seria I: Electrica I – ACS Poli I 0-2, LPS Banatul III – CSȘ Bega 1-2, CS Nuova Mamma Mia – Flacăra Făget 1-6, CS Unirea Sânnicolau Mare – CS Dumbrăvița 3-0, Vulturii – LPS Banatul II – rezultatul nu ne-a parvenit;

Seria a II-a: AS Ciacova – LPS Banatul I 1-5, Electrica II – Școala de Fotbal Marcel Băban Jimbolia 1-2, Raris Timișoara – Luceafărul 1-2, ACS Poli II – Edu Sport 13-0, CS Millenium Giarmata – CSȘ Lugoj 2-1.

La juniori D, din generațiile 2002-2003, 24 de echipe, repartizate în serii a câte 12 formații, reprezentând 20 de grupări, dintre care tot nouă din afara Timișoarei.

Seria I: CFR Timișoara I – LPS Banatul II 0-3, ACS Poli I – ASU Politehnica I 1-0, Electrica – CSȘ Bega 4-1, United – Școala de Fotbal Marcel Băban Jimbolia 2-5, CS Unirea Sânnicolau Mare – United Buziaș 10-0.

Seria a II-a: CFR II – ASU Politehnica II 2-2, ACS Poli II – LPS Banatul I 0-4, Vulturii Lugoj – AS Liebling 4-1, CS Millenium – AC Recaș 1-2, CS Nuova Mamma Mia – AS Ghiroda 1-3, AS Colterm – AS Junior 13-0.

În fine, la juniori E activează 21 de echipe, în serii a câte 10 respectiv 11 formații, copiii de 8, 9 și 10 ani ai generațiilor 2004 și 2005 reprezentând 17 cluburi, dintre care 11 din Timișoara.

Seria I: CS Dumbrăvița – Auto Timișoara 1-0, AS Unirea Peciu Nou – CS Nuova Mamma Mia 6-1, Electrica – CS Millenium 12-2, ACS Poli I – Unirea 4-1, LPS Banatul II – CFR I 0-3;

În Seria a II-a, ACS Poli II – LPS Banatul I 0-6, Unirea Sânnicolau Mare – CFR II 2-0, AS 1 Iunie – CFR III 3-2, United Timișoara – Edu Sport Textila Timișoara 3-0 și AS Colterm – AS Junior 14-0.

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


7 + = cincisprezece

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: