Liderul Mama Mia se limitează doar la 3 cu codaşa Deta

Liderul CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, care a risipit doar 7 puncte în actuala stagiune, s-a limitat astăzi, în cea de-a patra apariţie în returul Diviziei D Timiş, la un 3-0 cu codaşa AS FC Deta, după ce în precedentele două sîmbete se impunea la 6 respectiv nouă goluri diferenţă.

„Am reuşit un joc bunişor, în condiţiile în care terenul a fost mocirlos. Am avut un joc cu momente foarte bune şi cu altele mai puţin bune, dar în ansamblu suntem mulţumiţi, reuşind să obţinem victorii după victorii”, a spus la final Sorin Bălu, antrenor al primei clasate, pentru care a reintrat, în premieră în retur, Laurenţiu Telescu, căpitanul fundaş central.

Băişan a marcat în prima parte golurile desprinderii, în minutele 27 şi 31, iar Negruţ a stabilit scorul final cu un şut de la 30 de metri, bară transversală – gol, în minutul 64: 3-0.

Liderul a apelat astăzi la Filip – Miheţ, Marius Toma (60, Telescu), Călin Toma, Negruţ – Hodiş (70, Molcuţ), Zurbagiu, Jichici, Damian (65, Centea) – Gîrz, Băişan (65, Mancaş), pe bancă rămînînd Culda – Luţă şi Beniamin Turbureanu.

Antrenorul Bălu aşteaptă acum şi reintrarea lui Radu, dacă nu în deplasarea la Şag, pentru jocul cu Timişul, atunci măcar peste două etape.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.