LIVE TEXT. Poli Timișoara – Arieșul Turda 3-0 (1-0)

FINAL DE MECI! Poli învinge pentru a doua oară consecutiv cu 3-0 pe teren propriu şi redevine lider în seria a doua.

Minutul 90. Vajda trimite de puţin pe lângă poartă din lovitură liberă de la 18 m

Minutul 89. Cartonaş galben pentru Mera

Minutul 84. Ricketts reia, cu capul, în bara transversală centrarea lui Curtean

Minutul 82. Ultima schimbare la Poli, Ricketts în locul lui Goga

Minutul 79. Gorobsov execută o lovitură liberă de la 35 m, mingea se duce mult peste poartă

Minutul 73. GOL Poli!!! Fuchs profită de o gafă a portarului advers şi înscrie în poarta goală

Minutul 71. GOL Poli!!! Goga înscrie în urma unui şut la colţul lung

Minutul 70. Cartonaş galben pentru Ilie

Minutul 67. Ultima schimbare la Arieşul, Costa îi ia locul lui Boroştean

Minutul 61. Tameş işi face rapid simţită prezenţa şi îl serveşte ideal pe Popovici, care singur cu Pampea, trimite pe lângă

Minutul 60. A intrat Iulian Tameş revenit după o accidentare mai lungă, în locul lui Poparadu

Minutul 58. Şut periculos al lui Străuţ, puţin peste bara transversală

Minutul 56. A intrat Popovici în locul lui Axente

Minutul 50. Al doilea galben pentru Thiandoum. Arieşul rămâne în 10 oameni

A început a doua repriză

Pauză la Timişoara

Minutul 37. Axente nu îi pasează la timp lui Fuchs, liber în careu, irosind o şansă mare de 2-0

Minutul 28. Thiandoum, aproape de autogol după o respingere greşită cu capul

Minutul 26. GOL Poli!!! Curtean înscrie în urma unei combinaţii cu Axente

Minutul 25. Galben pentru Thiandoum după o intrare periculoasă

Minutul 23. Poparadu primeşte si el un ˝galben˝

Minutul 20. Vajda este avertizat cu cartonaş galben

Minutul 17: Goga scapă singur cu portarul advers, îl driblează pe acesta prea în lateral, nereuşind să mai trimită mingea în poartă

Minutul 13. Străuţ trimite cu capul, din interiorul careului bănăţean puţin peste poarta lui Lepmets în urma unei centrări din lovitură liberă

Minutul 11. Poli presează în atac incercând să marcheze cât mai repede primul gol

Minutul 3. O primă ocazie pentru Poli. Curtean ia o acţiune pe cont propriu şi şutează periculos din afara careului

A Început meciul

Un frig pătrunzător la Timişoara, doar 400 de spectatori s-au incumetat să asiste live la această partidă.

Poli (antrenor: Vali Velcea): Lepmets – Mera, Scutaru, Ilie, Sepsi – Fuchs, Poparadu, Gorobsov, Curtean – Goga, Axente

Rezerve: Krev, Chiş, Tameş, Popovici, Sandu, Tameş, Dobricean

Arieșul( antrenor:George Ciorceri): Pampea – Pop, Bier, Tegyeş, Cristian, Boroştean, Thiandoum, Străuţ, Vajda, David, Hadar

Rezerve: Stoica, Bucur, Timar, Pop, Tîrcă, Soporan, Costa

Politehnica Timișoara, neînvinsă pe teren propriu, întâlnește astăzi, începând cu ora 12, ultima clasată din seria vestică a ligii secunde, Arieșul Turda. Tehnicianul bănățenilor, Vali Velcea, își dorește victoria cu orice preț, pentru a putea îndeplini obiectivul echipei, acela de a termina turul campionatului pe primul loc.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 2, Poli Timişoara și etichetat cu , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.