Mama Mia, al treilea eșec consecutiv la zero acasă

CS Nuova Mama Mia continuă să înghită în sec în urma revenirii la Becicherecu Mic, astăzi de la ora 14 pierzând și pentru a doua oară la rând pe vechiul și noul teren propriu în urma întoarcerii din Timișoara, unde mai ceda și în prealabil, în urmă cu 4 săptămâni, tot la zero.

Seria neagră a roș-albilor s-a extins astăzi la peste o lună de zile, de la triumful cu 2-0 de la Hunedoara, respectiv la 5 meciuri fără succes, timișenii dubli vicecampioni la zi ai seriei pierzând și pentru a patra oară acasă în acest campionat, de astă dată în fața unei grupări din Bănie care nu mai învinsese încă din runda inaugurală, pe 29 august, când trecea pe teren propriu cu 3-1 de CSM Lugoj.

CS Nuova Mama Mia a pierdut cu 0-2 (0-1) în compania celor de la CS U Craiova 2 SA, care au profitat de o gafă a timișenilor în minutul 14, deschizând scorul prin Petre, și și-au asigurat întâiul triumf în deplasare în primul minut de prelungiri, când Cîrlig a înhățat cu certitudine toate cele 3 puncte, la finele unui contraatac și exploatând o altă eroare defensivă a amfitrionilor.

Fără Bîrză – suspendat, dar și în absența lui Centea, Luță și Ștefănescu, Mama Mia nu s-a descurcat pe terenul de o calitate modestă al arenei din Becicherecu Mic, risipind alte puncte acasă, după un 1-1 sub Cetatea Devei.

Gazdele au avut două mari ocazii în primul sfert de oră, prin Niță, dar au ratat deschiderea scorului, lăsată pe seama vizitatorilor din Oltenia. Ulterior, Mama Mia n-a mai avut incisivitatea ofensivă pentru a izbuti egalarea, ajungând în schimb să încaseze meci de meci în disputele de pe teren propriu, un total de 11 goluri în 6 apariții acasă.

”Un joc relativ bun în prima repriză, cu două mari ocazii la 0-0, dar am primit primul gol după o degajare a jucătorului nostru în propriul coechipier, de unde mingea a ajuns la un jucător al Craiovei. Echipa noastră e căzută din punct de vedere psihic și după ce că dispunem de un lot extrem de redus numeric, astăzi am avut și mai multe indisponibilități. Sunt multe probleme cu care ne confruntăm, și numai noi, cei direct implicați, le știm cel mai bine. Sper să nu se mai fi accidentat cineva și să avem și mai multe indisponibilități, căci de exemplu condițiile de refacere sunt lipsă…”, a semnalat la final antrenorul principal Sorin Bălu.

Mama Mia: Miklos jr. – Motreanu, Telescu – cpt., Todorov, Negruț – Tăbăcaru (50, Jichici), Artimon, Zurbagiu, Radu (70, Nicoară) – Niță (80, Mărginean), Perju-Silaghi (85, Cioancă).

Rezerve: Culda.

Mama Mia va juca în etapa a XII-a acasă cu Minerul Motru.

În alte meciuri jucate astăzi în etapa a XI-a din C4, ACSO Filiaşi – Pandurii II Târgu Jiu 1-0 (Obeanu 65), CSM Lugoj – FC Hunedoara 0-0 și CS Măgura Cisnădie – CNS Cetate Deva 0-0.

Sâmbătă 7 noiembrie, de la ora 14, Metalurgistul Cugir – Naţional Sebiş, CS Millenium Giarmata – Performanţa Ighiu și ASU Politehnica Timişoara – CS Ineu, pe când Minerul Motru stă.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.