Meciuri amicale pe bandă rulantă: rezultate, marcatori. Și un portar care nu se dezminte

Seria jocurilor de pregătire pentru echipele timişene a continuat în acest sfârşit de săptămână, meciurile fiind presărate cu goluri multe.

Prima partidă amical pentru vicecampioana de toamnă din liga a IV-a s-a încheiat cu o victorie în deplasarea efectuată la Arad, cu echipa din localitatea Felnac, din acelaşi eşalon: Victoria Felnac – Voinţa Maşloc 1-3 (1-0).

Portarul Cosmin Amarinei autor a doua goluri din 11  metri

Portarul Cosmin Amarinei, autor a numeroase goluri din 11 metri

Golurile timişenilor au fost marcate de portarul Cosmin Amarinei, în minutul 55, din 11 metri, Adrian Ilie (min. 61) şi Ionuţ (min. 80), cel al gazdelor fiind înscris în minutul 31. Antrenorul Adrian Şeţu a folosit următorii jucători: Amarinei – Bogdan, Matei, Horcea, Gabără, Berceanu, Glodean, Damian, Ilie, Magdaş, Raţiu. Au mai jucat: Hriţcan şi Şuleap. Au lipsit Mircea Şchiopu, Dan Şandru şi Nariţa. Următorul joc al Voinței, miercuri, cu Arsenal Făget.

Liderul Seriei a II-a din Campionatul Judeţean Timiș a reuşit o nouă victorie în faţa unui adversar din eşalonul IV, desprinzându-se după pauză: Unirea Banloc – Timişul Şag 5-1 (2-1).

Au marcat: Alin Gârz – de două ori, Raul Iţu, Semeniuc şi Florin Natanticu. Antrenorul Teo Suciu a folosit următorul 11: Marta – Gabriel Semeniuc, Petean, Marius Semeniuc, Toţa, Ionuţ Semeniuc, Natanticu, Gârz, Ovidiu Semeniuc, Fanu şi Cârnu. Au mai jucat: Iţu, Boicu, Rosuş, Bogdan şi Ureche.

Liderul Seriei I, AS Seceani, a continuat seria meciurilor de pregătire cu un nou joc pe teren propriu, în compania Ripensiei Primavera, învingând-o la un scor clar: AS Seceani – Ripensia Primavera 7-1 (1-1). Au marcat: Laurenţiu Berar – două goluri, Nicu Făgeţan, Sorin Pop, Denis Hotca, Irinel Pană şi Flavius Muntean. Antrenorul Ioan Damşa a folosit următorii jucători: Trică – Radu, Mărănescu, Barbu, Vasiliu, Olărescu, Berar, Pană, Hotca, Făgeţan, Pop şi Inoveanu. Au mai jucat: Nistor, Şimian, Munteanu, Cioacă, Ivănescu, Colf şi Măzăreanu. Următorul joc, sâmbătă, cu ACS Dumbrăviţa, tot acasă.

Unirea Sânnicolau Mare – Avântul Periam 1-1 (1-1). Meciul dintre cele două divizionare D s-a jucat la Pesac și s-a încheiat la egalitate, cele două goluri fiind marcate de Daniel Galea, în minutul 28, din 11 metri, respectiv Ionuţ Ologu în minutul 39.

Bega Belinţ – VHP Pădureni 1-1 (1-1): cele două goluri au fost marcate de Paul Făgeţan şi Sabin Pojoga.

Iată și alte rezultate: Remetea Ianova 2000 – Gloria Moşniţa Nouă 2-5, AS Carani – Unirea Banloc 3-5 și Tormac Tormactim – ACS Poli juniori B 3-7.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.