Meciuri amicale: rezultate, marcatori + FOTO

Sâmbătă s-au disputat mai multe meciuri de verificare, jocuri care intră pe ultima sută de metri înaintea începerii vineri a unei noi ediţii de campionat în Divizia D Timiș. Spicuim câteva rezultate şi marcatorii, cu o mențiune din start că, dintre divizionarii ”C”, cei de la ”Ghiroda şi Giarmata Vii” respectiv din Giarmata au câștigat, în vreme ce CSM Lugoj a înregistrat o înfrângere acasă.

CSC Ghiroda și Giarmata Vii – CS Păulișana Păuliș 2-1 (1-1).

Oaspeţii au deschis scorul în minutul 22 din lovitură de la 11 metri, ca apoi Cosmin Saizu să egaleze, cu trei minute înaintea pauzei. În minutul 80, Denis Vasiliu a marcat pentru elevii lui Steop și Trandu. Iar următorul meci al divizionarilor ”C” va fi marţi 7 august de la ora 18, cu ACS Carani.

CSM Lugoj – CSŞ Şcolar Reşiţa 0-3 (0-0)

Unirea Sânnicolau Mare – CS Millenium Giarmata 0-4 (0-3). Cele patru goluri pentru trupa lui Răzvan Leucă au fost marcate de: Călin Rosenblum (min. 15), Remi Ochea (min. 22), Marius Călin (min. 37) şi Adrian Damian (min. 65). Următorul meci pentru Millenium este sâmbătă 11 august la Baza II – UPT, cu Centrul Naţional de Pregătire Timişoara

Unirea Tomnatic – Unirea Jimbolia 4-0 (2-0): Florin Sandu (min. 24, 36), Brian Filimon (min. 75) şi Flavius Tomescu (min. 90).

ACS Poli Timișoara (juniori U19) – Cocoșul Orțișoara 0-2 (0-0). Dubla lui Flavius Ion din minutele 47 şi 70 a adus succesul trupei pregătite de Gheorghe Chimiuc, care în prima etapă din liga a patra, sâmbăta viitoare, se va deplasa la ACS Carani.

Comloșu Mare – Pobeda Dudeștii Vechi 1-3 (1-2). Au marcat: Alexandru Prelipceanu (min. 10), respectiv pentru învingători Daniel Vasilcin (min. 16) şi Emanuel Michi în minutele 35 şi 70.

Avântul Periam – ACS Progresul Pecica 2-1 (2-1).

Pentru trupa lui Marius Stanache a marcat Răzvan Trandu în minutele 21 şi 31, ambele din lovituri de la 11 metri, iar oaspeţii au egalat la unu în minutul 23, din lovitură liberă.

Sacoșu Turcesc – CSO Făget 1-6 (0-0).

Au marcat: Darius Petri, respectiv pentru învingători  Florin Mureşan și Horea Onae – câte două goluri, Ionuţ Bîrză şi Arpad Lascko.

CSC Dudeștii Noi – AFC UTA (juniori 2001) 0-6 (0-2).

Pentru arădeni au marcat: David Miculescu – 3, Dumitru Damian, Darius Cocriș, Damian Isac.

Camaro Fibiş – Voinţa Maşloc 1-9 (0-3). Au marcat: Flavius Glişa, respectiv pentru învingători Alexandru Rus – 3 goluri, Mircea Şchiopu – 2, Ovidiu Glodean, Tudor Chiricescu, Dragoş Filip şi Emil Ciobanu.

Tricoul 1 Iunie Timișoara – Meget Remetea Mare 13-3 (8-0)

ACS Carani – AS Seceani 1-0 (0-0). Unicul gol a fost marcat cu 14 minute înainte de final de Raul Costescu, golgeter al ediţiei trecute a campionatului, cu 30 de reușite.

Și fotografii de la acest meci, realizate de Cosmin Poenar…

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.