Nica, Roșca și Vermeșan, câte 3 goluri în Arad – Timiș 3-9

Un număr de 34 de juniori, câte 17 în fiecare lot, au fost convocați pentru meciul de fotbal dintre selecționatele sub 14 ani ale județelor Arad și Timiș, din cadrul Turneului Speranțelor U14, care s-a desfășurat duminică 8 martie de la ora 11 pe terenul sintetic din localitatea Șega din Arad. S-au jucat trei reprize a câte 30 de minute și s-a încheiat Arad  – Timiş 3-9 (0-5, 3-1, 0-3).

Din partea FRF, referenți zonali au fost Cristian Sculici (Arad), respectiv Gheorghe Chimiuc (Timiş).

Cele 12 goluri au fost marcate de Adelin Nica – 3, respectiv pentru învingători David Roşca – 3 goluri, Ioan Vermeşan – 3 goluri, Denis Boariu, Marcus Busu și Luca Simionaş.

Cei doi antrenori, Flavius Moisă (Arad) şi Alin Paleacu (Timiş), au folosit următorii jucători:

Arad: Raul Coman, Fabian Burtic, Iulian Toader, Casian Buză, Robert Bănăţan, Sebastian Ofrim, Andrei Mocriş, Răzvan Joldea, Denis Ene, Fabian Nica, Vlad Bădău, Gabriel Szoke, Daniel Călin, Ioan Mişcoi, Marcus Bele, Cătălin Goia, Adelin Nica.

Timiş: Eric Egeto, Norbert Leczki, Mihai Leoveanu, Denis Tătaru, Tomasso Hus, Patrick Paleacu, David Roşca, Kevin Antal, Datcu Dragoş, Marcus Buşu, Denis Boariu, Raul Haiduc, Patrik Vela, Denis Scapare, Luca Simionaş, Ioan Vermeşan, Mihai Şteta.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , . Salvează legătura permanentă.