Nicu Bogdan (manager Voința Biled): ”Analizăm și poate ne vom retrage din campionat. Să joace ei, cu arbitrii lor!”

Reacții la meciul Voința Biled – ACS Ghiroda, jucat astăzi de la ora 15 în etapa a XIX-a a Diviziei D Timiș și câștigat de vizitatori, cu 1-2.

Nicu Bogdan (Voinţa Biled)

Nicu Bogdan, manager al gazdelor de la Voința Biled, s-a declarat extrem de nemulțumit după eșecul acasă al grupării sale, spunând că ”am pierdut pe mâna arbitrilor acest joc dominat de noi, de la un capăt la altul. Ne-au fost anulate două goluri valabile, să nu mai vorbim de refuzul unui 11 metri în minutul 36, fault clar în careu asupra lui Berbece. O echipă care putea fi bătută; oaspeţii nu meritau victoria. A arătat 4 minute de prelungiri în minutul 92 și le-a acordat oaspeţilor o lovitură liberă indirectă de la 16 metri, la care nu a fost nimic. S-a marcat gol şi, după aceea, a fluierat sfârşitul meciului, validând golul. Nu se mai poate aşa ceva, noi îi plătim şi uite ce ni se întâmplă!”

Dochița a marcat golurile Ghirodei, în fiecare parte, aducând victoria în prelungiri, după ce Voința egala spre final la unu.

Iar concluzia lui Bogdan… ”Marţi vom avea o şedinţă cu conducerea clubului şi cu jucătorii, pentru a analiza cele întâmplate la acest meci. Și poate ne vom retrage din campionat, îi lăsăm pe ei să joace, cu arbitrii lor!”

Arbitri au fost Alexandru-George Manea, Andrei Martinovici și Patricia Samsudean, iar observatori, Dan Gabriel și Livian Hotico.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.