Patru victorii ale gazdelor, patru succese ale oaspeţilor şi o remiză constituie bilanţul rundei a patra, intermediară, în Divizia D Timiş, începută aseară cu jocurile ASU Politehnica – AS Murani, rezultat 5-1, şi Pobeda – ACS Dumbrăviţa, 0-1, şi continuată astăzi de la ora 18 cu un al treilea triumf la rând în deplasare pentru Timişul Şag, care s-a impus la două goluri diferenţă şi la Gătaia, după ce câştiga cu 4 avans la Jimbolia şi cu două la CFR, dar şi cu o răsturnare de scor izbutită de nou-promovata Voinţa Maşloc, care, deşi a primit primul gol stagional, tot a rămas neînvinsă, trecând pe final de campioana CS Ghiroda, aflată la al doilea insucces.

Dar iată rezultatele şi marcatorii celor 7 jocuri de astăzi, cu menţiunea că etapa a IV-a a contorizat 38 de goluri, dintre care 22 ale gazdelor (ierarhia actualizată, pe coloana dreaptă):

Sergiu Ţofei (Făget), două goluri în prima repriză, prim succes pentru Arsenal Flacăra

Progresul Gătaia – Timişul Şag 1-3 (0-0): Ionesi 70 – Chitescu 51, Foldi 57, 62. Buruiană, de la gazde, a fost eliminat pentru două cartonaşe galbene, în minutul 75, iar antrenorul Manu Roşu a fost eliminat în acelaşi minut, pentru proteste. Arbitru: Petru Miculaiciuc (Lugoj);

Progresul Racoviţa – CFR 1-3 (0-1): Alin Nanu 49 – Mitrea 41, Tamer 57, Rus 84;

CS Unirea Giroc – Băban Marcel Jimbolia 2-2 (0-1): Vătafu 57, M. Bătrânu 75 – Sicoe 22, Doda 84;

Unirea Sânnicolau Mare – Auto Timişoara 3-0 (2-0): Sîrbu 20, Cioica 33, Mihoc 90;

Cocoşul Orţişoara – Ripensia 1-2 (0-1): Şandru 61 – Briciu 39 – penalty, 85;

Voinţa Maşloc – CS Ghiroda 3-1 (0-1): Vântură 66, H. Mureşan 87, Coca 89 – Budur 36;

Arsenal Flacăra Făget – AS Peciu Nou 6-3 (3-1): Dragomir 29, Ţofei 36, 43, Gheban 50, Apostol 64, Brazovan 68 – Ciumacenco 24, 82, Ursu 89.

Etapa a V-a, al cărei program este expus pe coloana dreaptă a secţiunii Fotbal, se derulează de vineri până duminică.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Rezultatele şi marcatorii de miercuri în D Timiş: nou-promovata Voinţa Maşloc, neînvinsă, bate campioana! Şagul, al treilea triumf în deplasare

1. Nea Canea azi ai fost tare cu rezultatele şi marcatorii din liga noastră dar şi cu cele din cupă. Vino la meciul nostru de sâmbătă la CFR.