Un alt joc amical al sâmbetei a fost cel dintre CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic, din liga a III-a, şi CFR Timişoara, o divizionară D, încheiat cu 15-1 (8-1). Aşadar chiar şi pe frig, lapoviţă sau zăpadă, echipele timişene au continuat seria meciurilor de pregătire, cum s-a întâmplat şi de la ora 17 pe terenul sintetic de lângă stadionul „Dan Păltinişanu”.

Unul dintre puţinele atacuri la poarta Becicherecului Mic: CS Nuova Mama Mia - CFR 15-1, în nocturnă, pe teren sintetic

După un joc la discreţia elevilor pregătiţi de Sorin Bălu, care a utilizat 22 de jucători în ambele reprize, CS Nuova Mama Mia a obţinut o victorie la un scor neaşteptat.

Cele 16 goluri au fost marcate de Centea, de 3 ori, Molcuţ, Telescu, Călin Toma, Mancaş, Szilaghi respectiv Crişan pentru ceferişti, porţie a primei reprize. În partea secundă au mai înscris Magdaş, Schipor şi Postolache, de câte două ori, şi Radu Zoran. Cel mai frumos gol al meciului a fost înscris de Călin Toma, cu o lovitură de cap din 8 metri, direct în vinclu. Următorul meci de pregătire pentru divizionara C va fi cu ocupanta locului secund din D Timiş, CS Ghiroda, sâmbătă 1 februarie.

*

CS Nuova Mama Mia: (în repriza I) Culda – Ştefanovici, Telescu, Călin Toma, Narcis Damian, Mancaş, Luţă, Tăbăcaru, Centea, Molcuţ, Szilaghi; (în repriza a II-a) Rusu – Miheţ, Hecsko, Marius Toma, Negruţ, Postolache, Zurbagiu, Radu, Schipor, Magdaş, Hodiş. Antrenor: Sorin Bălu.

CFR: (I) Rain – Iordache, Moldovan, Hriţcan, Livădaru, Berar, Ardelean, Lăzău, Crişan, Popa, Pătru; (II) Vlad – Hristea, Moldovan, Iordache, Livădaru, Jucu, Grosuleac, Zenati, Trifan, Bădescu, Crişan. Antrenor: Andrei Pobega.

Alte meciuri amicale…

Metalul Reşiţa – Ripensia Timişoara 3-1: golul timişorenilor a fost marcat de Ungur;

Bazoş – CS Ghiroda 1-4 (0-2): pentru echipa pregătită de Alin Miloş cele patru goluri au fost marcate de Budur, Marius Andrei, Plopeanu şi Pătraşcu;

AS Murani – Banatul Nerău 4-2.

Un alt contraatac tăios al celor de la Mama Mia

Sorin Bălu şi secundul Narcis Petre

Preşedintele Titi Nedela urmăreşte golurile echipei din liga a III-a: Mama Mia - CFR 15-1

Portarul Culda şomează: un gol încasat până la pauză în Mama Mia - CFR 15-1

Mama Mia - CFR 15-1 (8-1)

Andrei Pobega: anesteziat de frig şi de rezultat

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

3 răspunsuri la GALERIE FOTO de pe „sintetic”. Amical pe înserat: CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CFR Timişoara 15-1 (8-1)