Oaspeții, fără gol marcat… 2-0, 1-0, 0-0

A început și antepenultima etapă a campionatului Diviziei D Timiș, iar gazdele primelor 3 partide ale rundei, desfășurate vineri seară, n-au scos mingea din plasa propriei porți.

Pobeda Star Bîșnov – CS Timişul Şag 2-0 (1-0)

După două înfrângeri consecutive, trupa lui Daniel Vasilcin a reuşit o victorie la două goluri diferenţă, marcate de golgheterul campionatului, Fabian Novac, în minutele 44 şi 88. Iar cu această ”dublă” este lider autoritar în clasamentul marcatorilor, având 29 de goluri înscrise cu două etape înainte de finalul ediției în curs.

Vizitatorii au evoluat în 10 jucători din minutul 44, Bogdan Costea fiind eliminat de arbitrul Daniel Vărzan pentru injuriile pe care i le-a adus.

Meciul a început cu o întârziere de 15 minute faţă de ora oficială de start, 18. În tur a fost 1-3.

CS Unirea Sânnicolau Mare – Voinţa Maşloc 1-0 (0-0)

Unicul gol al meciului a fost marcat în minutul 70 de Tomas Cozma.

Şi acest joc a început cu o întârziere de 15 minute, oaspeţii ajungând doar cu 7 componenți la teren, pe când alţi cinci au suferit un accident uşor de circulaţie. Voința a abordat partida în inferioritate numerică, iar pe parcurs, până în minutul 17, a completat echipa, pe raportul de arbitraj fiind înscriși 13 sportivi.

Apoi, în minutul 61, Adrian Ilie s-a accidentat, după ce a scăpat singur spre poartă, ratând față în față cu portarul gazdelor, ca apoi să fie înlocuit cu juniorul de 15 ani Florin Butaru, la primul său meci în liga a patra.

Vizitatorii n-au putut conta pe Şchiopu – la cârma juniorilor la Barcelona, Glodean, Gabără – accidentaţi, Burghelea și Neag – suspendaţi.

Şi gazdele au avut lipsă cinci jucători: Cărpinişan, Miatovici, Crişan, Wilheim şi Bogdan Ciui. În schimb debuturi în liga a patra pentru doi juniori, Alexandru Pîrlăgeanu şi Raul Moldovan.

Localnicii au trimis mingea în transversală de două ori, prin Cozma (min. 78) şi Pîrlăgeanu (min. 83). În tur a fost 2-3.

Unirea: Timiş – Pînzaru, Blaga, Dima, Csuy, Posteucă (min. 72, Pîrlăgeanu), Bataneaţ (min. 60, Cozma), Galea, Florescu, Manoliu (min. 55, Gheorghiu), Grigoraş (min. 66, Moldovan).

Antrenor Flavius Sitaru.

Pe bancă: Marius Sitaru, Tucă şi Stoianov.

Maşloc: Sîrbu – Bolborea, Olariu, Rus, Ivaşcu, Nichifor, Ilie (min. 61, Florin Butaru), Viţan, Hriţcan, Ivănescu, Frenţ.

Antrenor: Adrian Şeţu.

Pe bancă: Cosmin Amarinei şi delegatul echipei, Ioan Coman.

Au arbitrat: Alexandru Manea – Horaţiu Lotrean şi Daniel Paşca. Observator de arbitri Iulian Spătaru iar delegat de joc Ioan Bolog.

AS Seceani – AS FC Bazoşu Vechi 0-0

Este cel de-al treilea meci consecutiv acasă în care gazdele n-au marcat. La acest joc, mingea a întâlnit bara de cinci ori, iar în minutul 85 oapeţii au ratat o lovitură de la 11 metri prin Radu Jude, care a şutat mingea peste transversală. Localnicii au trimis mingea în bară prin Grigoraş în minutul 69, Codreanu (min. 77) şi Ciontu (min. 82), iar pentru oaspeţi Radu Jude (min. 72).

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.