Onișa 3! Centrul de Excelență Timișoara, 6-1 cu Gaz Metan Mediaș în Liga Elitelor U17 Vest

Mihael Onișa, recent marcator în tricoul național juvenil contra Italiei U15, a înscris astăzi de 3 ori în meciul jucat de Centrul de Excelență Timișoara de la ora 14 pe Baza II UPT în cadrul etapei a XVIII-a a Ligii Elitelor U17 – Vest.

Mihael Onişa, crescut de LPS Banatul, 2-0 pentru România U16 contra italienilor

Mihael Onişa, crescut de LPS Banatul, 2-0 recent pentru România U16 contra italienilor U15 și 3 goluri astăzi pentru Tricolor 11 (Centrul de Excelență Timișoara)

Tricolor 11 a făcut scor după pauza partidei cu Gaz Metan Mediaș, impunându-se cu 6-1 (1-1) prin golurile lui Onișa, marcator de 3 ori, Manolache – cu două reușite, și Trip.

Gaz Metan deschidea scorul încă din minutul 2 cu o lovitură de cap dar la mijlocul primei părți Mihael Onișa a restabilit egalitatea, tot cu capul: 1-1.

Juniorii de 2000 ai Centrului de Excelență Timișoara implicați în Liga Elitelor U17 au mai înscris de 5 ori la reluare, unul dintre goluri fiind semnat din penalty de Manolache, 4-1, după ce Giosu era faultat în careu.

Tricolor 11 a învins în alcătuirea Barbu – Jurj, Țiereanu, Giosu, Popa – Manolache, Lazăr, Casian – Trip, Onișa, Chera.

Au mai jucat și Dobre – Stoianovici, Deta, Șimăndan și Talpoș.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.