Pantilimon a închis poarta „cetăţenilor” în Cupa Angliei

Stiri si pariuri Premier League: Costel Pantilimon a fost titular la Manchester City în meciul cu Watford, din Cupa Angliei, şi a făcut un meci foarte bun.

În acest weekend s-au desfăşurat în Anglia meciuri doar în Cupa Angliei, iar Manchester City a întalnit-o pe teren propriu pe Watford. Aşa cum era de aşteptat, fostul portar de la Poli Timişoara a primit o şansă de a apăra. Este al 7-lea meci pe care-l joacă pentru Manchester City, însă toate au avut loc în cupe. În acest sezon a mai jucat două meciuri până acum şi mereu a avut o prestaţie bună aşa cum se întampla şi în Liga 1 când evolua pentru Poli Timişoara sau când a fost titular la echipa naţionala. Nu a dezamăgit nici acum cu Watford, având câteva intervenţii importante. Echipa sa oricum nu a avut probleme şi a câştigat meciul cu 3-0. Scorul a fost deschis de Carlos Tevez în minutul 25 şi majorat înainte de pauză de Gareth Barry. Ultimul gol al meciului a fost înscris de Marcos Lopes în minutul 91.

Următorul meci al celor de la Manchester City va avea loc duminică, 13 ianuarie 2013, când va juca în campionat în deplasare la Arsenal, echipă care a reuşit ieri doar un 2-2 la Swansea City în Cupa Angliei. Costel Pantilimon are şanse mici să fie titular şi în acest meci. Cel mai probabil englezul Joe Hart va reveni în poartă. Acesta a fost titular în toate meciurile jucate de Manchester City în Premier League în ultimele trei sezoane.

Acest articol a fost publicat în Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.