Partea I: Juventus Colterm, la 2007/8, într-o finală cu UTA, și gazda ACS United, la 2009/10, câștigă ediția a II-a a United Timișoara Summer Cup

”United Timișoara Summer Cup”, competiție destinată copiilor între 5 și 12 ani în organizarea ACS United Timișoara, a pornit la drum într-un foarte călduros weekend prin desfășurarea jocurilor de la grupele mici de vârstă, 2007/8 și 2009/10, adjudecate pe terenul Lemon Club de FC Juventus Colterm respectiv gazda ACS United, urmând ca la finele acestei săptămâni să se dispute și meciurile la categoriile mai mari, 2003/4 și 2005/6, pe terenul Auto din Freidorf.

Dar iată până atunci rezultatele și distincțiile dobândite în prima jumătate a acestei a doua ediții a întrecerii fotbalistice rezervată juniorilor D, E și mai mici, copii, la care s-au aliniat la start formații ale unor cluburi din Timișoara și județul Timiș dar și din județe limitrofe precum Arad și Caraș Severin.

Juventus Colterm

Juventus Colterm

 

FC Juventus Colterm Timișoara s-a impus la ”United Timișoara Summer Cup 2015” în cadrul categoriei 2007/8, una cu o largă participare, pornind de la formatul cu 4 grupe a câte 4 echipe.

Rezultatele complete, ierarhiile și nominalizările individuale:

Grupa A: Juventus Colterm Timișoara; ACS United Timișoara; CFR Timișoara; ACS Junior Timișoara.
Program meciuri: ( sâmbătă 13 iunie )
ora 9.00 – Juventus-United 5-0
ora 9.20 – CFR Timișoara-ACS Junior II 1-11
ora 9.40 – Juventus-CFR Timișoara 9-1
ora 10.00 – ACS Junior II-United 3-1
ora 10.20 – ACS Junior II-Juventus 2-5
ora 10.40 – United-CFR Timișoara 2-1
Clasament:
1. Juventus 19-3 9 puncte
2. ACS Junior II 16-8 6 puncte
3. ACS United 3-9 3 puncte
4. CFR Timișoara 3-22 0 puncte

Grupa B: Edu Sport Timișoara; Electrica I; Atletico Timișoara; Mundo Reșița I.
Program meciuri: ( sâmbătă 13 iunie )
ora 11.00 – Edu Sport-Electrica I 1-2
ora 11.20 – Atletico-Mundo Reșița I 0-3
ora 11.40 – Edu Sport-Atletico 0-3
ora 12.00 – Mundo Reșița I-Electrica I 2-1
ora 12.20 – Mundo Reșița I-Edu Sport 0-0
ora 12.40 – Electrica I-Atletico 1-0
Clasament:
1. Mundo Reșița 5-1 7 puncte
2. Electrica I 4-3 6 puncte
3. Atletico 3-4 3 puncte
4. Edu Sport 1-5 1 punct

Grupa C: Electrica II; Mundo Reșița II; UTA; LPS Banatul 2008.
Program meciuri: ( sâmbătă 13 iunie )
ora 13.00 – Electrica II-Mundo Reșița II 0-0
ora 13.20 – UTA-LPS Banatul 2008 3-1
ora 13.40 – Electrica II-UTA 0-3
ora 14.00 – LPS Banatul 2008-Mundo Reșița II 3-2
ora 14.20 – LPS Banatul 2008-Electrica II 1-1
ora 14.40 – Mundo Reșița II-UTA 1-2
Clasament:
1. UTA 8-2 9 puncte
2. LPS Banatul 2008 5-6 4 puncte
3. Electrica II 3-4 2 puncte
4. Mundo Reșița II 1-5 1 punct

Grupa D: AS Dumbrăvița; CS Ghiroda; ACS Junior I; LPS-CSS Banatul 2007.
Program meciuri: ( sâmbătă 13 iunie )
ora 15.00 – Dumbrăvița-Ghiroda 4-0
ora 15.20 – ACS Junior I-LPS CSS Banatul 2007 0-5
ora 15.40 – Dumbrăvița-ACS Junior I 1-0
ora 16.00 – LPS CSS Banatul 2007-Ghiroda 9-0
ora 16.20 – LPS CSS Banatul 2007-Dumbrăvița 0-3 masa verde ( în urma contestației depuse de AS Dumbrăvița, echipa LPS-CSS Banatul nu a putut face la timp dovada tuturor jucătorilor folosiți )
ora 16.40 – Ghiroda-ACS Junior I 0-2
Clasament:
1. AS Dumbrăvița 8-0 9 puncte
2. LPS-CSS Banatul 14-3 6 puncte
3. ACS Junior I 2-6 3 puncte
4. CS Ghiroda 0-15 0 puncte

Semifinale (duminică 14 iunie )

meci 1 ora 9.00 – Juventus-Mundo Reșița I 3-1
meci 2 ora 9.20 – UTA-AS Dumbrăvița 4-0

Finala mică: (ora 9.40) Mundo Reșița – AS Dumbrăvița 3-2.

Finala mare: (ora 10.00) Juventus Colterm – UTA 1-0.

S-au acordat diplome pentru fiecare jucător de la toate echipele participante.
Locul III a primit diplome și cupă: Mundo Reșița.
Locul II a primit diplome și cupă: UTA.
Locul I a primit medalii, diplome și cupă: Juventus Colterm.
S-au acordat premii personale pentru: – cel mai bun jucător ( figurină și diplomă ) Vlad Pop – UTA; – golgheter ( figurină și diplomă ) Mădălin Rus 7 goluri – Juventus Colterm Timișoara; – cel mai bun portar ( diplomă și un echipament Sportika) Mihai Traia – AS Mundo Reșița.

:::::

ACS United Timișoara s-a impus la cea mai mică grupă de vârstă a întrecerii, devenind  campioană a ”United Timișoara Summer Cup” – ediția a II-a, din 2015, în cadrul categoriei 2009-2010, disputată la ”Club Lemon”.

ACS United Timișoara

 

 

Rezultatele complete, ierarhiile și premierea:

Grupa A: AS Mundo Reșița; ACS United Timișoara I; ACS United Timișoara II; Edu Sport Timișoara și CS Atletico Timișoara.
Program meciuri ( duminică 14 iunie )
ora 11.00 – Mundo-United II 2-2
ora 11.20 – United I-Atletico 3-0
ora 11.40 – Edu Sport-Atletico 0-1
ora 12.00 – United I-United II 6-1
ora 12.20 – Mundo-United I 1-4
ora 12.40 – United II-Edu Sport 4-3
ora 13.00 – Atletico-United II 5-1
ora 13.20 – Mundo-Edu Sport 2-2
ora 13.40 – United I-Edu Sport 7-1
ora 14.00 – Mundo-Atletico – nu s-a mai disputat, de comun acord, pe fondul absenței mizei și a căldurii excesive resimțite de copii trecându-se direct la fazele finale.

Clasament:
1. United I 20-3 12 puncte
2. Atletico 6-4 6 puncte
3. United II 8-16 4 puncte
4. Mundo Reșița 5-8 2 puncte
5. Edu Sport 6-14 1 punct

Finala mică (ora 14.20): United II – Mundo Reșița 1-3

Finala mare (ora 14.40): ACS United I – Atletico 2-0.

S-au acordat diplome pentru fiecare jucător de la toate participantele.
Locul III a primit diplome și cupă: AS Mundo Reșița.
Locul II a primit diplome și cupă: CS Atletico Timișoara.
Locul I a primit medalii, diplome și cupă: ACS United Timișoara.
S-au acordat premii personale pentru: – cel mai bun jucător ( figurină și diplomă ): David Ardel – CS Atletico; – golgheter ( figurină și diplomă ): Rareș Dumitriu – ACS United; – cel mai bun portar ( diplomă și un echipament Sportika): Robert Morariu – AS Mundo Reșița.

11228500_1084478281566670_1480084362628515131_n

 

Pe Auto, în Freidorf, se va desfășura în 19-20 iunie a doua parte a competiției, pentru juniorii D, E și din primul an sub aceste categorii:

CATEGORIA 2003-2004 (19-20 iunie, terenul Auto, zona Freidorf)
1. A.C.S. United Timișoara ( 2003-2004 )
2. F.C. Auto Timișoara ( 2003-2004 )
3. L.P.S. Banatul Timișoara ( 2003 )
4. Edu Sport Junior Timișoara ( 2003-2004 )
5. C.S. Leu Giarmata ( 2003-2004 )
6. C.S. Dumbrăvița ( 2003-2004 )
7. A.S.U. Politehnica Timișoara ( 2003 ) în funcție de barajul echipei mari
8. F.C. Porto-Bega Timișoara ( 2003-2004 )
9. C.S. Ineu ( 2003 )
10. C.F.R. Timișoara ( 2004 )
+
CATEGORIA 2005-2006 (20 iunie, terenul Auto, zona Freidorf)
1. A.C.S. United Timișoara ( 2005-2006 )
2. F.C. Auto Timișoara ( 2005-2006 )
3. C.S. Atletico Timișoara ( 2006 )
4. F.C. Juventus Colterm Timișoara ( 2005-2006 )
5. L.P.S. Banatul Timișoara ( 2006 )
6. C.S. Leu Giarmata ( 2005-2006 )
7. Edu Sport Junior Timișoara ( 2005-2006 )
8. C.S. Dumbrăvița ( 2005-2006 )
9. C.S. Ghiroda ( 2005-2006 )
10. C.F.R. Timişoara 1 ( alb, 2005 )
11. C.F.R. Timişoara 2 ( vişiniu, 2005 )
12. C.S. Unirea Sînnicolau Mare ( 2005-2006 )
13. C.S. Ineu ( 2005-2006 )

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


7 + = treisprezece

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: