Penultima bornă a turului, etapa a 16-a. Divizia D Timiș: program și arbitri. Golgheterii

Etapa a XVI-a și penultima în sezonul de toamnă din liga a patra timișeană se dispută pe durata a trei zile, începând de vineri, când au loc două meciuri, liderul ACS Ghiroda deplasându-se la Sânnicolau Mare, unde va da piept cu ”mânjii” lui Nicolae Căprărescu, iar Avântul Periam, a patra, la Dudeștii Vechi, cu Pobeda, coborâtă pe locul şapte.

Sâmbătă se dispută grosul etapei, de la ora 11 cu trei jocuri iar alte două cu începere de la ora 14, după care duminică se vor juca ultimele partide, de la ora 11 şi 14. Meciurile rundei și clasamentul la zi, iar începând de vineri și programul etapei a XVII-a, ultima a turului, pe coloana dreaptă.

Dar iată programul complet…

Vineri 18 noiembrie, de la ora 14, au loc două meciuri.

CS Unirea Sânnicolau Mare – ACS Ghiroda, arbitrat de Răzvan Drăgoi – Raul Ghiciulescu şi Călin Cimponeriu. Observatori: Zaharie Ciev şi Nicuşor Tanasoglu.

Pobeda Dudeştii Vechi – Avântul Periam, cu cei trei arbitri Costel Dobrişan – Cristian Pleşa  şi Alin Botaş. Observatori: Gabriel Dan şi Paia Pecarov.

Sâmbătă 19 noiembrie de la ora 11 se dispută trei partide, după cum urmează:

Timişul Şag – Progresul Gătaia (arbitri Dorian Barzuca – Laurenţiu Marian şi Alexandru Ghiurcan; observatori: Ioan Manole şi Livian Hotico).

AS Peciu Nou  – ACF Băban Marcel Jimbolia, arbitrat de Eugen Gheorgheoiu – Ion Olariu şi Alexandru Argatu (observatori: Iulian Spătaru şi Daniel Iovan).

­ACS Dumbrăviţa ­– ACS Cocoşul Orţişoara, va fi arbitrat de Cătălin Botaş – Bogdan Gheorgheoiu şi Alexandru Gherman, cu cei doi observatori, Daniel Ionescu şi Gabi Stoicovici.

Iar de la ora 14, alte două meciuri…

Arsenal Flacăra Făget – Voinţa Maşloc (arbitri Alexandru Manea, Patricia Samsudean şi Gabriel Drăguţ; observatori: Cornel Făniţă şi Tibi Olteanu).

Unirea Banloc – Progresul Ciacova, arbitrat de Raul Ciev – Nicolae Chiţoiu şi Patrik Sandu, cu cei doi observatori, Ioan Popa şi Ionel Poclid.

Duminică 20 noiembrie, de la ora 11, un singur meci, iar unul de la ora 14…

CSM Lugoj II – AS Seceani, arbitrat de Daniel Neagoe – Alexandru Filip şi Andrei Martinov, observatori fiind Nicolae Pleşa şi Romeo Malac.

AS Voinţa Biled – AS Murani (arbitri Ioan Copaci, Gabriel Goloşie şi Sergiu Mihai; observatori: Ioan Franţ şi Dănuţ Frătuțescu).

În ierarhia golgheterilor, după 15 etape, în fruntea clasamentului este cu 26 goluri Flavius Tulcan, de la Avântul Periam, urmat pe locul secund de Aleksandar Radovan, iar 3 de Alexandru Baranyi.

Dar iată restul clasamentului golgheterilor:

17 goluri… Alexandar Radovan (Orţişoara);

15 goluri… Alexandru Baranyi (ACS Ghiroda);

14 goluri… Ionuţ Ologu (Avântul Periam) şi Florin Bolgea (Arsenal Flacăra Făget);

12… Sebastian Budur (Ghiroda) şi Raul Costescu (Murani);

11 goluri… Lobonea Sebastian (Pobeda Dudeştii Vechi), Florin Dochiţa şi Emanuel Pătraşcu (ambii Ghiroda);

10 goluri… Mircea Şchiopu (Maşloc), Alexandru Apostol (Arsenal Flacăra Făget);

9 goluri… Remus Barburescu (Progresul Gătaia);

8 goluri… Denis Vînătu (CSM Lugoj), Cornel Mihalache (Biled), Laurenţiu Berar (Seceani), Andrei Cărpinişan (Unirea Sânnicolau Mare), Florin Natanticu (Banloc);

7 goluri… Stelian Argatu şi Ionuţ Pîrjol (ambii Murani), Lucian Stoica (CSM Lugoj), Andrei Hodiş (Dumbrăviţa), Adrian Ilie (Maşloc), Nicu Făgeţan (Seceani);

6 goluri… Dacian Ionuţ Bîrză (Dumbrăviţa), Alexandru Rus (Voinţa Maşloc), Bogdan Moroşanu (Timişul Şag), Dragan Bataneaţ (Unirea Sânnicolau Mare);

5 goluri… Bogdan Nicuşor (Biled); Claudiu Sturza (Timişul Şag), Răzvan Plopeanu şi Cosmin Mancaş (ambii Ghiroda), Tibor Bokor (Ciacova), Joseph Anagor (Orţişoara), Bogdan Pleşcan (Gătaia) și Bogdan Centea (Ghiroda);

4 goluri… Raul Iţu (Timişul Şag), Flavius Tomescu şi Dragan Paulevici (Biled), Silviu Bălace (Dumbrăviţa), Andrei Lazea (Ciacova), Dan Raţiu, Cristian Pele şi Cosmin Bogdan (toţi trei Voinţa Maşloc), Ionuţ Pitic (Murani), Adrian Neagoie (Orţişoara);

3 goluri… Alexandru Olar (Gătaia), Răzvan Solomon (Orţişoara), Ovidiu Glodean (Voinţa Maşloc), Adrian Ştefan (Dumbrăviţa), Bogdan Costea (Unirea Sânnicolau Mare), Marius Matei, Fabian Novac, Ciprian Fibişan şi Ioan Kalapiş (toţi patru Pobeda Dudeştii Vechi), Rareş Mureşan şi Alexandru Gaidoş (ambii Ghiroda), Robert Chiper (Jimbolia), Sebastian Secareş (Ciacova), Ionuţ Nemiţanu şi Alexandru Martinovici (ambii Biled), Denis Bud (AS Peciu Nou).

 

 

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: