Ploaia, mană cerească: LPS Banatul, mutată pe arena ”Michael Klein” și învingătoare la juniori A. ”Dublă” Morar

Dublul duel CS FC Hunedoara – LPS Banatul, din etapa a II-a a Seriei 5 în Campionatul Național FRF de juniori republicani, a avut parte astăzi după prânz de împărțirea victoriilor între gazde și timișoreni, elevii lui Florin Filip impunându-se la categoria ”A” iar cei ai lui Sorin Badea înclinându-se din prima parte la ”B”.

antet

Șansa de a evolua pe stadionul ”Michael Klein” a fost oferită de ploaia torențială căzută peste noapte la Hunedoara, determinând strămutarea partidelor de pe terenul secund pe arena centrală, dat fiind faptul că suprafața de joc pe care evoluează de regulă juniorii a devenit impracticabilă.

După triumful conturat cu un scor de forfait contra lui FC Bihor prin reuşitele semnate după pauza jocului din prima etapă de Milcu, Mărgan şi Dan, sâmbăta trecută, ”Banatul” de 1999 s-a impus azi și la Hunedoara, în exact același 11 de start, și anume Puiu – Brad, Gaidoş, Maxim, Bura-Coţ – Dan, Cluci, Berivoescu, Mărgan (Laslo), Milcu – Morar (Stanislav),

A fost 1-2 (0-2), LPS Banatul desprinzându-se prin golurile lui Adrian Morar din minutele 18 și 30, scor la care CS FC Hunedoara a redus din handicap la mijlocul părții secunde.

Urmează un meci acasă cu Șoimii Pâncota, sâmbătă, în etapa a III-a.

La juniori B, garnitura de 2000 a ”Banatului”, instruită de Sorin Badea, a cedat hunedorenilor cu 3-1 (2-0), Raul Bonda reducând din handicap în primul sfert de oră după pauză, 2-1.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.