Programul şi arbitrii etapei a VI-a în D Timiş + golgheterii

Runda a VI-a din Divizia D Timiș se dispută pe durata a trei zile, începând de vineri 9 septembrie cu trei meciuri programate de la ora 17, după cum urmează…

ACS Ghiroda – Voinţa Biled (teren Giarmata Vii) va fi arbitrat de Florin Brădău la centru, asistat la cele două linii de Cristian Pleşa şi Bogdan Chiorpec, cei doi observatori fiind Dan Gabriel şi Marian Cârciumaru;

Unirea Sânnicolau Mare – ACS Dumbrăviţa, la care arbitrează Alexandru Manea, cu asistenții Raul Ghiciulescu şi Patricia Samsudean, iar observatori sunt Cornel Avram respectiv Livian Hotico;

ACF Băban Marcel Jimbolia – CSM II Lugoj, la care arbitrează Claudiu Gaitin, asistat la cele două linii de Claudiu Boici şi Alexandru Bardan iar observatori sunt Nicolae Pleşa şi Nicuşor Tanasoglu.

Sâmbătă 10 septembrie de la ora 11 au fost programate alte patru jocuri, și anume:

ACS Voinţa Maşloc – Avântul Periam (pe terenul din Chişoda) cu cei trei arbitri Costel Dobrişan, Bogdan Gheorgheoiu şi Andrei Martinovici iar observatori Cornel Făniţă şi Ilie Dumbravă;

Progresul Gătaia – AS Seceani, la care arbitrează Daniel Neagoe, cu cei doi tuşieri Călin Cimponeriu şi Mădălin Bulgăraşu, iar observatori Valentin Igna şi Costică Candet;

Timişul Şag – Unirea Banloc, arbitrat de Elvis Nanu, Vlad Boicu şi Marius Ţepeş, iar observatori: Nicolae Grigorescu şi Dănuţ Fratuțescu;

AS Peciu Nou – Pobeda Dudeştii Vechi, arbitrat la centru de Raul Ciev, ajutat la cele două linii de Nicolae Chiţoiu şi Alexandru Gherman, iar cei doi observatori sunt Ioan Popa respectiv Claudiu Păsculescu;

Sâmbătă de la ora 17, un singur meci, Progresul 1906 Ciacova – Cocoşul Orţişoara, cu cei cinci oficiali, la centru Daniel Vărzan, asistat la margine de Alin Botaş respectiv Alexandru Filip, iar observatori Aurel Bobu şi Nicolae Istrat.

Duminică 11 septembrie, de la ora 17, ultimul meci al etapei, AS Murani – Flacăra Arsenal Făget, arbitrat la centru de Răzvan Drăgoi, ajutat la cele două margini de Horaţiu Lotrean şi Ioan Olariu. Observatori, Iulian Spătaru şi Romeo Malac.

*

În ierarhia golgheterilor, după cinci etape, conduce cu 8 reușite Alexandru Apostol (Arsenal Flacăra Făget), urmat cu 7 goluri de Flavius Tulcan (Avântul Periam), respectiv cu 6 goluri Florin Bolgea (Făget) şi Alexandru Radovan (Orţişoara), iar cu 5 goluri Ioan Pîrjol (Murani).

Chiricescu (Voința Biled)

Chiricescu (Voința Biled)

 

Urmează opt jucători cu câte 4 reușite, și anume Ionuţ Ologu (Periam), Raul Iţu (Banloc), Andrei Cărpinişan (Unirea Sânnicolau Mare), Dragan Paulevici (Biled), Silviu Bălace (Dumbrăviţa), Emanuel Pătraşcu (Ghiroda), Sebastian Lobonea (Dudeştii Vechi) şi Cornel Mihalache (Biled).

Ca o ultimă menţiune, după cinci etape și-au înscris deja numele pe lista marcatorilor 104 jucători activi în acest eşalon, al o sutălea fiind semnatar al unei reușite în runda a V-a, și anume juniorul Tudor Chiricescu, care a reuşit chiar o ”dublă” în întâlnirea disputată de Voința Biled cu Progresul Gătaia pe teren propriu şi câştigată de echipa sa cu 9-2.

 

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: