Progresul, 5 goluri pentru al 5-lea succes la rând. Făget stopează seria de 5 eșecuri afară, Bazoșu Vechi o egalează

Progresul Ciacova a câștigat clar pe teren propriu iar ACS Carani a fost egalată acasă în prelungiri în meciurile jucate duminică de la ora 15 la finele etapei a XI-a în Divizia D Timiș, bilanțul rundei fiind 4-2-2 18-12.

A cincea victorie consecutivă în ”D” pentru Progresul, dar și cea mai clară, gazdele reușind desprinderea încă din prima repriză… Progresul Ciacova – AS FC Bazoşu Vechi 5-1 (3-0): Claudiu Apostol 14, 67, Florin Natanticu 22, Aleksandar Radovan 42, Cosmin Goia 87 / Cristian Toroni (minutul 70, din lovitură de la 11 metri).

Cinci este și cifra din dreptul eșecurilor consecutive în deplasare ale celor din Bazoș.

Arbitri: Alexandru Manea – Gabriel Drăguţ şi Bogdan Chiorpec. Observator de arbitri Dan Gabriel iar delegat de joc Teodor Moţiu.

CSO Făget a pus punct eșecurilor pe terenurile adverse, cucerind astăzi întâiul punct în deplasare din acest campionat, după înfrângeri afară cu 6-3, 5-2, 1-0, 6-3 și 4-0. Pauza de săptămâna trecută i-a fost sfetnic bun, pe când cei din Carani sunt la al doilea 2-2 consecutiv… ACS Carani – CSO Făget 2-2 (0-1): Mădălin Livan 60, Eugen Pistrițu 90 – Laczko Arpad 34, 90+2.

Alexandru Argatu, de la gazde, a ratat o lovitură de la 11 metri în minutul 59, la scorul de 0-1.

Arbitri: Claudiu Gaitin – Andrei Martinovici şi Daniel Paşca. Observator de arbitri Ioan Popa, iar delegat de joc Iosif Mânecan.

În aceasta etapă, echipa ACS Pobeda Star Bişnov a stat. Rezultatele rundei a XI-a, programul celei viitoare și clasamentul la zi, pe coloana datelor tehnice.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.