Cei trei lideri îşi păstrează primul loc în urma rezultatelor înregistrate în acest weekend.

În Seria I, Unirea Jimbolia a întrecut în deplasare cu 3-0 pe Sarafoleana Saravale, iar în Seria a II-a AS Seceani a câştigat greu pe teren propriu, în ultimul minut de joc, în urma unui penalty.

În Seria a III-a, Utvin a reuşit o victorie la scor în deplasare la Ofseniţa, prin golurile marcate de Adrian Munteanu, de două ori, Petru Ciobanu şi antrenorul-jucător Mircea Gogoaşă.

În Seria I, la meciul Checeana Checea – FC Cenei, jocul a fost întrerupt în minutul 55, la scorul de 0-2, când arbitrul Timofte l-a eliminat pe jucătorul Dorin Conon, pentru al doilea cartonaș galben, întrucât acesta şi-a dat tricoul jos, vrând să părăsească terenul. Nemulţumit de această decizie, Conon l-a alergat pe arbitru, împreună cu fratele său, care i-a sărit în ajutor. Când l-au prins, aceştia i-au aplicat o corecţie cu pumnii şi picioarele. După acest incident, arbitrul a întrerupt jocul.

Tot în această serie, la Tomnatic, în minutul 38, la scorul de 5-0, oaspeţii de la Lenauheim au părăsit terenul de joc.

* Rezultatele şi clasamentele, pe coloana din dreapta.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

4 răspunsuri la Categoria Promoţie, etapa a XVII-a, în Campionatul Județean Timiș: meci întrerupt la Checea, arbitru bătut

1. dorin spune:

De ce nu scrieţi ca observatorul a mirosit a alcol cred că nu a fost treaz, acesta sa băgat în seamă şi nu la mai lăsat pe arbitru să arbitreze mai departe chiar dacă ia dat roşu.Tot acest observator vineri la AJF la bruscat şi înjurat pe domnul acela de la Bobda eu am fost afară şi am văzut ce scandal a făcut acolo ,să nu spună că nu era beat, asta a mai fost la noi şi a cerut ţuică să îi dăm la pachet , ştie domnul Stănescu .Acuma nu iam dat că a fost măgar şi a mirosit a băutură.

2. mircea spune:

Trebuie mai direct transate lucrurile, observatorul este HOSU, unul din slugile lui Lata, inainte de alegeri ne suna rugandu-ne sa-i votam. Nimic nu s-a schimbat din atitudinea celor care au cersit votul nostru, singura speranta a ramas ca noul presedinte al FRF sa-i demita pe acesti incompetenti.

3. GOGU spune:

DE CE NU-I SPUI PE NUME CELUI CU ȚUICA-N NAS, BRE?!

4. banatean spune:

arbitrul timofte a scapat meciul din mana,fiind injurat de jucatorii din cenei si nu a luat nici o masura,in schimb observatorul a acceptat greselile trecute in foaia de joc a celor din cenei,iar bataia a inceput-o timofte,el a lovit primul cu piciorul pe dorin conon,dupa care a fost alergat de cei doi frati.