”Promoţie” Timiş: succese și cu peste 10 goluri marcate

Ultimul sfârșit de săptămână din luna aprilie a adus o nouă rundă de meciuri și în liga a VI-a timișeană, la nivelul Campionatului Județean al categoriei ”Promoție”.

În Seria I, liderul acestei întreceri rămase în zece participante, Fortuna Becicherecu Mic, a stat în această etapă a 16-a din 22 ale campionatului, dar a câştigat la ”masa verde” prin retragerea echipei Checeana Checea, la începutul returului. Ocupanta locului secund, ASC Dudeştii Noi, a jucat pe teren propriu cu Avântul Bobda, de care a dispus cu scorul de 4-1 (4-0), marcatori fiind Cristian Berbecea de două ori, Raul Neagu și Valentin Grigore, respectiv Loredan Marcov. O victorie în deplasare a obţinut Şoimii Pesac, cu 3-1 la Steaua Roşie Bulgăruş.

Seria a II-a

Camaro Fibiş continuă marşul spre liga a V-a printr-o nouă victorie în deplasare, efectuată la Variaş, cu scorul de 2-0, prin golurile marcate de antrenorul-jucător Dănuţ Rotaru în secunda 41 şi Ionuţ Butnaru în minutul 90. Antrenorii Dănuţ Rotaru şi Ovidiu Brumar au aliniat următorii sportivi: Vasile Grama – Ion Enăşel, Ovidiu Oprea, Marius Iliescu, Ştefan Costea, Mihai Coman, Florin Neşcu, Alexandru Oprea, Dănuţ Rotaru, Mihai Loghin şi Petrică Chifan. Au mai jucat: Ionuţ Butnaru şi Ilie Bocicorec.

Ocupanta locului secund a câştigat la ”masa verde” meciul cu Pişchia întrucât această grupare s-a retras din campionat la începutul returului. În schimb Voinţa II Maşloc a reuşit scorul rundei în această etapă, 11-1 cu Satchinez, golurile pentru trupa lui Daniel Danielescu fiind marcate de Marius Ardelean, Cosmin Stoica, Emilian Ciobanu și Dorinel Poiană – fiecare de câte două ori, respectiv Adelin Lingurar, Cristian Ştefan şi Constantin Lingurar, cu câte un gol fiecare.

Seria a III-a

Scorul acestei etape l-a reuşit liderul Olimpia Răuţi, care le-a administrat nu mai puţin de 12 boabe adversarilor de la Recolta Stamora Germană, cândva la rândul lor ocupanți ai primului loc dar de această dată marcatori doar ai golului de onoare.

Pe locurile următoare ale podiumului, ASO Deta II şi Petroman, primii fiind întrecuţi în deplasare la Jamu Mare cu 5-3, în vreme ce sportivii din Petroman au dispus de cei din Partoş cu 5-1 (4-0), marcatori fiind Alexandru Galdea în minutele 2 și 80, Alexandru Sişcă în minutele 32 şi 44 – din lovitură de la 11 metri, şi Vasile Mureşan (min. 35), respectiv Alin Latea (min. 48).

Au jucat formaţiile…

Petroman: Sebastian Gliguţă – Daniel Blidariu, Mădălin Costin, Vasile Mureşan, Zoran Muntean, Adrian Zăgan, Alexandru Sişcă, Ioan Buhai, Alexandru Galdea, Florin Murărescu, Marius Avădanei.

Antrenor: Alin Ardelean.

Au mai jucat: Călin Gavrilă şi Nicolae Bulai.

Partoş: Alin Natanticu – Alin Lotea, Cristian Natanticu, Gheorghe Rosuş, Romeo Bib, Vasile Popa, Marius Natanticu, Constantin David, Mihai Rosuş, Denis Tifan, Constantin Natanticu.

Au mai jucat: Sereno Natanticu, Daniel Cucea şi Daniel Buhaş.

Au arbitrat: Florin Pădurean – Andrei Gugeanu şi Claudiu Ungureanu. Observator: Gheorghe Ciobanu.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Promoţie și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.