Puzderie de amicale: rezultate, marcatori. Plus GALERIE FOTO: Mamma Mia – Ghiroda 2-2 (0-0)

Vremea n-a ținut nici în acest sfârșit de săptămână cu fotbalul dar echipele din zonă au strâns din dinți, pregătindu-se și prin jocuri amicale. Și n-au fost puține. Iată turul de orizont, cu câteva imagini de la CS Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic – CS Ghiroda 2-2 (0-0).

Tot pe terenul lui CSȘ Bega, din cartierul Circumvalaţiunii, unde debuta în meciurile de verificare miercuri cu ASU Politehnica Timișoara, echipa de liga a III-a din Becicherecu Mic a continuat seria jocurilor amicale, sâmbătă de la ora 13 în compania celor de la CS Ghiroda.

După o repriză albă şi un duel chiar plăcut ochiului, în pofida faptului că terenul a fost nespus de greu, întâlnirea între trupa din eșalonul 3 și cea din D Timiș s-a încheiat 2-2. Gruparea lui Narcis Petre a reuşit să înscrie de două ori, prin Toma, în minutul 59, şi Sturza (min. 70), iar pentru elevii lui Remus Steop a marcat apoi Baranyi, în ultimul sfert de oră, în minutele 76 şi 81. De remarcat și că ambele echipe puteau obţine victoria în minutul 89, când Baranyi a prins un şut de la vreo 30 de metri, dar mingea s-a oprit pe linia porţii, în baltă, iar mai apoi Molcuţ a scăpat singur spre poartă, însă portarul Vlad nu a fost de acord cu înfrângerea, respingând în extremis.

Mamma Mia: Culda – Ştefanovici, Telescu, Toma, Negruţ, Centea, Radu, Postolache, Costea, Steop şi Hodiş.

Au mai intrat: Filip, Zurbagiu, Molcuţ, Sturza, Cioancă şi Tăbăcaru.

Antrenor: Narcis Petre.

CS Ghiroda: Vlad – Stanciu, Protopopu, Uzun, Mancaş, Zele, Duţu, Baidoc, Bârsan, Baranyi, Jichici.

Au mai intrat: Boangheş, Rogojinaru, Iambor, Mureşan.

Antrenor: Remus Steop.

Au arbitrat: Florin Pădurean – Alin Miloş şi Mihăiţă Hromei.

*

Alte jocuri amicale…

Pobeda Dudeştii Vechi – Marcel Baban Jimbolia 1-1.

Ambele echipe sunt aflate în cantonament la Băile Herculane, unde au disputat un joc amical, dar la Mehadia, miercuri, încheiat la egalitate. Au marcat: Kalapiş şi Ţăranu.

Voinţa Maşloc – Lunca Teuz Cernei 0-1. Aflată în cantonament la Moneasa, trupa lui Daniel Rupa a suferit prima înfrângere, la limită, în faţa adversarei din Cernei.

Ripensia Timişoara – Vulturii Lugoj 2-2 (1-1)

Au marcat: Adrian Zaluschi (min. 35) şi Ndoye Mediop (min. 87), pentru lugojeni punctând Cosmin Mânecan (min. 29 şi 60). A arbitrat Raul Ciev.

Timişul Şag – FC Bazoş 1-2 (0-0)… S-a disputat la Voiteni, încheindu-se cu victoria oaspeţilor. Chiar dacă a condus cu 1-0, prin golul înscris de Mihai Gore (min. 64), în final, trupa lui Adrian Ianoşev s-a văzut învinsă.

Cocoşul Orţişoara – Marcel Baban Jimbolia 2-0 (2-0)

Revenite din cantonament, grupările din liga a IV-a au susţinut un meci pe arena din Orţişoara, trupa lui Ghiţă Chimiuc câștigând prin reuşitele lui Cristian Chitucea şi Cristian Diaconescu.

Furnirul Deta – Progresul Gătaia 4-3;

LPS Banatul (Municipiu) – Luceafărul 2-0.

* foto: Mamma Mia – CS Ghiroda 2-2

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.