Rațiu, în prelungiri: ASO Deta – AS FC Bazoșu Vechi 1-0

ASO Deta, ocupantă a locului 3 la finele ultimei ediții de campionat în liga a patra timișeană, a câștigat printr-un unic gol înscris în prelungiri jocul de după-amiază din Divizia D Timiș, semnând a treia victorie acasă din campionatul în curs, după ce săptămâna trecută ceda cu 4-5 pe teren propriu.

Și AS FC Bazoșu Vechi a atins cifra trei, dar în privința înfrângerilor în deplasare. Un singur meci s-a disputat sâmbătă de la ora 17 în etapa a șaptea din ”D” Timiș, ASO Deta – AS FC Bazoşu Vechi 1-0 (0-0), unicul gol fiind înscris în minutul 90+4 de nimeni altul decât golgheterul echipei, Dan Raţiu, cățărat astfel la ”cota” 9 între marcatori.

ASO Deta rata în minutul 85 o lovitură de la 11 metri prin Florin Dobre, fostul jucător al oaspeţilor în ediţia trecută de campionat.

Localnicii nu l-au putut folosi pe jucătorul Marius Stanciu, care a fost eliminat în etapa precedentă şi s-a ales cu patru etape de suspendare şi o amendă de 150 de lei.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.