Campionatul Județean Timiș de juniori C, D, E: rezultate

Returul Campionatului Județean Timiș de juniori C, D și E ia sfârșit la mijlocul acestei săptămâni, urmând ca joi dimineață să fie programate cele câte 4 partide de baraj la fiecare categorie de vârstă ce urmează a avea loc cel mai probabil săptămâna viitoare, în linii mari miercurea și sâmbăta, pentru calificarea în turneele finale play-off de 4 echipe ale fazei județene.

Până atunci, iată ultimele rezultate înregistrate:

Juniori C (2000/2001)

Seria I

CS Unirea Sânnicolau Mare – LPS Banatul III Timișoara 0-3, CS Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic – LPS Banatul IV Timișoara 1-6, Electrica – LPS Banatul II 0-3.

Mai sunt de disputat jocurile Dumbrăvița – Electrica și Porto Bega – Vulturii Lugoj.

Restanțe: CS Unirea – CS Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic 3-0, Porto Bega – ACS Poli I 1-13 și CS Unirea Sânnicolau Mare – Electrica I 0-3, disputat ieri.

Seria a II-a

Luceafărul – AFC Băban Marcel Jimbolia 3-0, Edu Sport – LPS Banatul I 0-6, ACS Poli II – ACS United 9-0 și CS Unirea Sânnicolau Mare I – Electrica II 3-0. S-au mai jucat ieri și meciurile CSȘ Lugoj – Ciacova respectiv CS Millenium Giarmata – Raris.

Într-un meci reprogramat, CSȘ Lugoj – AFC Băban Marcel 3-1.

:::

Juniori D (2002/2003)

Seria I

Parța – ASU Politehnica Timișoara 3-1, CSȘ Bega – LPS Banatul II 0-1, AFC Băban Marcel – CFR I Timișoara 0-1.

Restanță: AFC Băban Marcel – ASU Politehnica 1-0.

ACS United – CSȘ Lugoj și Electrica – CS Unirea se dispută la mijlocul acestei săptămâni.

Seria a II-a

Liebling – LPS Banatul I 1-6, ACS Recaș – ASU Politehnica 0-3, CS Ghiroda – CFR II Timișoara 1-0 și CS Millenium Giarmata – Juventus Colterm 2-1. AS Junior – ACS Poli II se joacă mâine.

În meciuri restanță: AS Junior – ASU Politehnica II 0-13 și ACS Recaș – Liebling 6-0.

:::

Juniori E (2004/2005)

CS Unirea Sânnicolau Mare – Tricoul 1 Iunie 6-2, ACS Poli II – ACS United 4-1, LPS Banatul I – Juventus Colterm 6-0, CFR II Timișoara – CSȘ Bega 3-0, CFR III Timișoara – AS Junior 2-1.

Astăzi se joacă meciul Edu Sport – ACS Poli III.

În meciuri restanță din Seria I, Dumbrăvița – CS Millenium Giarmata 4-3, CFR I Timișoara – FC Auto 10-0, ACS Poli I – Electrica 1-2 și CS Unirea – Mamma Mia 3-0, iar în Seria a II-a: LPS Banatul I – AS Junior 16-0 și CFR II – Edu Sport 10-0.

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


4 × cinci =

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: