Rezultatele şi ierarhiile grupelor în trofeul „Memorialul Gheorghe Ola”, faza judeţeană Timiş: Electrica şi Avicola, cu câte două în sferturi

La finele a 28 de meciuri, disputate într-o organizare şi găzduire ca la carte pe ByArena din Sânandrei, sâmbătă de la orele 9 la 18, faza judeţeană Timiş a competiţiei dotate cu trofeul „Memorialul Gheorghe Ola”, rezervată generaţiei 2005, şi-a desemnat sfertfinalistele.

Duminică, de la ora 9, se vor întâlni LPS Banatul cu Electrica I şi Electrica II cu CSŞ Lugoj, învingătoarele urmând a da piept în semifinale, iar de la ora 10, Avicola II cu CS Unirea Sânnicolau Mare şi Avicola I cu CFR Timişoara I, tot aşa, triumfătoarele evoluând apoi în penultimul act, pe când învinsele în partidele de clasament pentru locurile 5-8.

Întrecerea juvenilă a fost reintrodusă de FRF în calendarul competiţional iar astăzi a pornit la drum şi „Memorialul Gheorghe Ola”, după ce zilele trecute intrau în scenă copiii implicaţi în turneul „Memorialul Gheorghe Ene”, pentru generaţiile 2006.

Dar iată rezultatele şi ierarhiile consemnate la capătul a 171 de goluri marcate de copiii de 8-9 ani…

Grupa A:

CFR II – Dumbrăviţa 1-8, LPS Banatul – Unirea Sânnicolau Mare 4-2, Unirea – Dumbrăviţa 3-0, LPS Banatul – CFR II 9-1, CFR II – Unirea 0-8, Dumbrăviţa – LPS Banatul 0-3.

Clasament: 1. LPS Banatul 9 puncte, 2. CS Unirea 6p, 3. Dumbrăviţa 3p, 4. CFR II 0.

Grupa B:

Avicola II – Şcoala de Fotbal Internaţional 9-0, Internaţional – Electrica I 0-1, Electrica I – Pobeda 2-1, Avicola II – Pobeda 6-0, Pobeda – Internaţional 1-2, Electrica I – Avicola II 0-2.

Clasament: 1. Avicola II 9p, 2. Electrica I 6p, 3. Internaţional 3p, 4. Pobeda 0.

Grupa C:

CFR I – Electrica II 1-7, Electrica II – Auto 17-0, Olimpia Făget – Cetate Săvârşin 3-3, Auto – CFR I 0-8, Electrica II – Cetate 9-1, Auto – Olimpia Făget 1-1, Cetate – Auto 5-0, CFR I – Olimpia 6-2. Jocurile Electrica II – Olimpia şi CFR I – Cetate nu s-au mai disputat, grupările din Făget şi Săvârşin retrăgându-se mai repede spre casă iar rezultatele fiind omologate cu 3-0.

Clasament: 1. Electrica II 12p, 2. CFR I 9p, 3. Săvârşin 4p, 4. Făget 2p, 5. Auto 1p.

Grupa D:

Avicola – Edu Sport 15-1, ACS Poli – CSŞ Lugoj 0-2, CSŞ Lugoj – Edu Sport 9-0, ACS Poli – Avicola 1-2, Avicola – CSŞ Lugoj 7-1, Edu Sport – ACS Poli 0-6.

Clasament: 1. Avicola I 9 puncte, 2. CSŞ Lugoj 6p, 3. ACS Poli 3p, 4. Edu Sport 0p.

Cupe, diplome şi mingi, cu medalii, le vor aştepta pe echipele clasate pe locurile 1, 2 şi 3.

Cel mai bun portar va primi o diplomă şi un trofeu, golgheterul întrecerii va fi recompensat cu un trofeu, o diplomă şi o minge, iar cel mai bun jucător va fi răsplătit cu un trofeu, o diplomă, o minge şi o banderolă de căpitan.

Întrecerile de azi, derulate în condiţii propice, au fost în buna grijă a AJF Timiş, prin reprezentantul departamentului de copii şi juniori, Wiliam Harasim.

Organizatorii mulţumesc sponsorilor turneului, „Dribling”, furnizor al mingilor, şi „Itriasport”, reprezentant SportiKa, prin Ionuţ Iacob, care oferă echipamentul pentru cel mai bun portar şi banderola, dar şi gazdei lor la ByArena, care cu căldură i-a servit pe copii cu 200 de meniuri!

 

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


+ trei = 7

 


Ultimele articole din categoria Fotbal: