Seceani cu victoriile, Progresul cu eșecurile și eliminații

S-a încheiat și cea de-a șasea rundă din returul ligii a patra timișene iar meciul de duminică a adus a treia victorie la zero a gazdelor din etapa a 23-a, bilanțul general al celor 3 zile fiind 8 4-1-3 10-6, favorabil amfitrionilor.

Căderea de cortină s-a produs astăzi cu începere de la ora 17, AS Seceani trecând acasă de Progresul Gătaia cu 1-0 (1-0) și obținând astfel cea de-a cincea victorie în returul din 2017, pe când vizitatorii au contabilizat cel de-al 5-lea eșec în sezonul de primăvară, ultimele 3 fiind la rând.

Unicul gol al meciului a fost marcat la mijlocul primei reprize, de către Ioan Maranescu, în minutul 22.

După ce a arbitrat de dimineaţă meciul de fotbal feminin dintre Fortuna Becicherecu Mic și Ladies Târgu Mureş, din cea de-a doua ligă, arbitrul George Roman s-a achitat cu bine și de partida din Divizia D Timiș, în care, spre final, jucătorii oaspeţi i-au dat de furcă, fiind nevoit să elimine doi componenți ai vizitatorilor. Nimeni altul decât antrenorul-jucător Adrian Bungău, care a primit în minutul 87 cartonașul roșu, pentru acumulare de galbene, iar în cel de-al patrulea minut de prelungiri Robert Stoicoiu, pentru un fault grosolan asupra unui adversar.

Seceani a învins cu Trică – Maranescu, Păscăleanu, Hotca, Berar, Pop, Făgeţan, Popa, Vida, Giurasevici, Râmneanţu.

Antrenor: Ioan Damşa.

Au mai intrat: Măzăreanu, Olărescu, Roman şi Popaluca.

Progresul Gătaia: Vraciu – Stoicoiu, Ionesi, Viţan, Daju, Berbece, Bungău, Mihăescu, Tăbăcaru, Pleşcan, Parvany.

Antrenor: Adrian Bungău.

Au mai jucat: Vlad şi Cîmpan.

Arbitri: George Roman – Alin Botaş şi Patrik Sandu. Observatori: Zaharie Ciev şi Teodor Moţiu.

Rezultatele complete, clasamentul și programul viitor, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.