Tănase, intrat în minutul 89, aduce în prelungiri victoria polistă

„A fost la locul potrivit, în momentul potrivit, fructificând aşezarea servită de Belu, la finele unei acţiuni pe partea dreaptă”, s-a referit antrenorul Cristian Contescu la golul victorios înscris de rezerva Tănase în prelungirile jocului disputat de FC Poli 2002 duminică după-amiază la Reşiţa, cu Municipal Şcolar, în cadrul Campionatului Naţional de juniori A, grupa a VII-a, meci în care Tănase l-a înlocuit în minutul 89 pe Mucsi, autorul deschiderii scorului în minutul 35 al partidei câştigate cu 2-1 (1-1).

„Juniorii au evoluat bine şi ne-am atins obiectivul obţinerii tuturor punctelor puse în joc”, a mai spus Contescu, care a apelat la Rusu – Belu, Oberşterescu, Stănilă, Zele – Coşovanu (Neamţu), Artean, Constantinescu, Damian (Lupancu) – Vântură, Mucsi (Tănase). Reşiţenii au egalat din lovitură de la 11 metri, în minutul 37.

FC Poli 2002 va juca joi împotriva lui LPS Banatul Timişoara.

La juniori B, Municipal Şcolar Reşiţa – FC Poli 2002 2-2.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Un răspuns la Tănase, intrat în minutul 89, aduce în prelungiri victoria polistă

1. Pingback: Steaua – Gloria Bistrița, scor 3 | StirileMedia.ro