Tenis de cîmp? CSM Lugoj reînoadă şirul victoriilor la scor

Liderul Diviziei D Timiş s-a impus din nou fără probleme, Arsenal Bucovăț – CSM Lugoj 0-6 (0-3) într-un joc disputat sîmbătă la amiază în runda a 19-a a ligii a patra, şi aşteaptă încrezător meciul cu ocupanta locului 3, CFR Timişoara, autoare a unui start ezitant în 2012.

Fundaşul liderului, Solomon, a deschis scorul pentru CSM Lugoj la Bucovăţ, şi a marcat din nou după pauză

Prima clasată şi-a făcut deplasarea ușoară la una dintre cele mai modeste echipe din acest eșalon, impunîndu-se net la un scor care scutește de orice comentarii. Vizitatorii s-au instalat în jumătatea gazdelor, reușind deschiderea scorului prin Solomon, deja în minutul 2. Asaltul la poarta Bucovățului a continuat, concretizîndu-se prin alte două goluri până la pauză, autori fiind Bărburescu, în minutul 24, și Flavius Tulcan, în minutul 34.

După pauză, elevii pregătiți de Cosmin Stan au mai perforat de trei ori poarta localnicilor, prin golurile înscrise de Marcu, în minutul 58, Solomon, în minutul 69, și Dobra, în minutul 81. În etapa următoare liderul va întâlni pe teren propriu echipa CFR Timișoara, care a deziluzionat în această rundă. Nu putem trece cu vederea terenul jalnic pe care s-a jucat.

Arsenal Bucovăţ: Toma – Loga, Moroaică, Domilescu, Radovanovici – Gomboș, Crișan, Cotori, Tomoș – Lupulescu, Bulai. Au mai jucat: Ștefănuț, Piluț, Bejenariu, Cuzic. Antrenor: Cristian Ţurcanu.

CSM Lugoj: Micşa – Patrona, Hromei, Solomon – Ploscariu, Rebenciuc, Argatu, Marcu – Stoica, Tulcan, Bărburescu. Au mai jucat: Gruneanțu, Dobra, Dovlete, Mazo. Antrenor: Cosmin Stan.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.