Testarea a treia în ”Daciada Covrig-1984 pe Repede Înainte”: rezultate, marcatori

”Daciada Covrig-1984 pe Repede Înainte” a continuat și astăzi după-amiază cu cea de-a treia testare, după cele de vineri și luni, iar lider după aceste prime 7 zile pline este AS Peciu Nou, cu punctaj maxim. Dar iată rezultatele şi marcatorii…

CSC Dudeștii Noi – AS Peciu Nou 1-3 (0-2).

Oaspeţii, hotărâți să-şi continue parcursul fără greşeală, au marcat trei goluri, prin Flavius Ion (min. 17), Ifeany Anagor (min. 34) şi Denis Bud (min. 53). Cel de onoare pentru localnici a fost înscris de Claudiu Balint (min. 79).

O altă victorie în deplasare… AS Avântul Topolovățu Mare – CSU UVT 2-4 (1-4).

Au marcat: Mişi Bejera (min. 15) şi Florin Călin (min. 60) respectiv Florin Vasile Olariu (min. 1), Nicolae Patrick Niţă (min. 5) și Alin Gârz (minutele 35 şi 40).

Ambele echipe au ratat câte o lovitură de la 11 metri, gazdele în  minutul 36, prin Flavius Ciorei, iar vizitatorii spre mijlocul părții secunde, prin Patrick Niţă (min. 65).

La acest meci arbitrii au fost monitorizați ”din umbră” de Nicolae Grigorescu, observator de joc fiind Claudiu Păsculescu.

Și o remiză… CS Timișul Șag – CS Unirea Sânnicolau Mare 1-1 (0-0). Gazdele au deschis scorul în minutul 55 prin Petru Gâtin, vizitatorii egalând cu şapte minute înainte de final prin reuşita lui Florin Ardelean.

Dar și un succes pe teren propriu… ACS Pobeda Star Bişnov – CS Phoenix Buziaş  1-0 (1-0). Unicul gol al meciului a fost marcat de Dan Raţiu în minutul  55.

Echipa CS Comloşu Mare a stat.

AS Peciu Nou deține 9 puncte, urmată de Unirea Sânnicolau Mare cu 7 puncte şi Pobeda Star Bişnov cu 6 puncte.

A patra testare în ”Daciada Covrig-1984 pe Repede Înainte”, duminică 25 aprilie de la ora 11, după cum urmează: AS Peciu Nou – Pobeda, Sânnicolau Mare – Dudeştii Noi, UVT – Şag şi Comloşu Mare – Topolovăţu Mare. Echipa din Buziaş va sta.

Iar zilele trecute s-a mai jucat și cu caracter amical, Tricoul 1 Iunie Timişoara – Progresul  1907 Ciacova 1-5 (0-3), pe terenul din cartierul Plopi, la sfârşitul săptămânii trecute, când învingătoare s-a detașat echipa din liga a patra.

Au marcat: Lucian Gheorghevici (min. 77) respectiv Andrei Lazea (minutele 17 şi 61), Dragoş Cătău (min. 41 şi 74) şi Andrei Brănişteanu (min. 29).

Echipa din Ciacova s-a prezentat cu numai 11 jucători, și anume Alin Ardelean în poartă – preşedinte al clubului, care nu a mai apărat din anul 2019, pe când participa cu cei din Petroman în liga a V-a, Cătălin Stănilă, Florin Năstase, Marius Lazea, Daniel Handra, Marius Stănilă, Andrei Brănișteanu, Dragoș Cătău, Cristian Tăbăcaru, Onuț Doroftei și Andrei Lazea. Iar după cum ne-a explicat preşedintele clubului, Alin Ardelean, ceilalţi jucători care nu au participat sunt în vacanţă forţată dat fiind situația în derulare, dar când se vor relua întrecerile se vor și prezenta cu certitudine la echipă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.