Turul Diviziei D Timiș, la ultima etapă: program și arbitri + golgheteri

Liga a IV-a timișeană programează începând de astăzi jocurile celei de-a 17-a și ultima etapă în turul de campionat, al cărei program şi arbitri sunt enumerate mai jos, actualizată fiind și ierarhia marcatorilor după 16 runde, inclusiv prin adăugarea reușitelor a cinci jucători cu câte ”o dublă” săptămâna trecută, și anume Andrei Cărpinişan pentru CS Unirea Sânnicolau Mare, Sebastian Budur (ACS Ghiroda), Bogdan Moroşanu (Timișul Şag), Remus Barburescu (Progresul Gătaia) şi Robert Chiper (Jimbolia).

Reuniunea finală a turului din liga a patra timișeană se dispută pe durata a trei zile, începând de astăzi, când au loc două meciuri, liderul ACS Ghiroda revenind pe terenul Plopi, unde a găzduit meciurile considerate pe teren propriu și va da piept cu ocupanta locului 12, Timişul Şag, iar ACF Băban Marcel Jimbolia, deţinătoare a lanternei roşii, primind vizita celor de la Unirea Sânnicolau Mare, de pe locul 11. Sâmbătă se dispută grosul etapei, de la ora 11 două jocuri iar alte trei cu începere de la ora 14, după care duminică se vor disputa ultimele două partide, de la ora 14.

Dar iată programul complet…

Vineri 25 noiembrie, de la ora 14, au loc două meciuri.

ACS Ghiroda – Timişul Şag, arbitrat de Alexandru Manea – Gabriel Drăguț și Patricia Samsudean, observatori fiind Cornel Avram şi Victor Țig.

ACF Marcel Baban Jimbolia – CS Unirea Sînnicolau Mare, cu cei trei arbitri George Roman – Andrei Martinovici și Patrik Sandu; observatori Ion Manole și Costică Candet.

Sâmbătă 26 noiembrie de la ora 11 se dispută două partide…

Voinţa Maşloc – Unirea Banloc pe terenul din Chişoda, arbitrat de Cosmin Ripan – Marius Țepeș și Alexandru Nagy; observatori: Ioan Franț și Constantin Ghiciulescu.

Raul Ciev

Raul Ciev

Progresul Gătaia – Flacăra Arsenal Făget, arbitrat de Cătălin Botaș – Cristian Pleșa și Mădălin Bulgărașu; observatori: Nicolae Grigorescu și Romeo Malac.

Iar de la ora 14, alte trei meciuri, după cum urmează:

ACS Cocoşul Orţişoara – Pobeda Dudeştii Vechi va fi arbitrat de Daniel Neagoe – Horațiu Lotrean și Bogdan Chiorpec, cu cei doi observatori, Zaharie Ciev și Traian Dejeu.

Avântul Periam – CSM Lugoj II (arbitri Florin Brădău – Nicolae Chițoiu și Dragoș Ghinea; observatori: Ioan Popa și Marian Cârciumaru).

Progresul 1906 Ciacova – ACS Dumbrăviţa, arbitrat de Claudiu Gaitin – Petru Gașpar și Alexandru Filip, cu cei doi observatori, Iulian Spătaru și Ilie Dumbravă.

Duminică 27 noiembrie, de la ora 14…

AS Seceani – Voinţa Biled, arbitrat de Bogdan Gheorghioiu – Raul Ghiciulescu și Raul Otiman, observatori fiind Valentin Igna și Teodor Moțiu.

AS Murani – AS Peciu Nou (arbitri: Raul Ciev – Eugen Gheorghioiu și Roxana Malac-Cismaș; observatori: Cornel Făniță și Claudiu Păsculescu).

Meciul Flacăra Arsenal Făget – Voinţa Maşloc, din etapa anterioară, a fost reprogramat pentru marţi 29 noiembrie de la ora 14, după ce oaspeţii nu au putut ajunge săptămâna trecută la terenul de joc la ora programării inițiale, din cauza unor probleme cu transportul la fața locului.

Flavius Tulcan, de la Avântul Periam, rămâne în continuare detașat în fruntea ierarhiei golgheterilor, cu 27 de goluri după 16 etape și un avans de zece reușite faţă de ocupantul locului secund, Aleksandar Radovan, pe locul trei continuând Alexandru Baranyi.

Dar iată clasamentul goleadorilor de la locul 2 în jos…

17 goluri… Alexandar Radovan (Orţişoara);

16 goluri… Alexandru Baranyi (ACS Ghiroda);

14 goluri… Sebastian Budur (Ghiroda), Ionuţ Ologu (Avântul Periam) şi Florin Bolgea (Arsenal Flacăra Făget);

13… Raul Costescu (Murani);

12 goluri… Sebastian Lobonea (Pobeda Dudeştii Vechi);

11 goluri… Remus Barburescu (Progresul Gătaia), Florin Dochiţa şi Emanuel Pătraşcu (ambii Ghiroda);

10 goluri… Andrei Cărpinişan (Unirea Sânnicolau Mare), Mircea Şchiopu (Maşloc), Alexandru Apostol (Arsenal Flacăra Făget);

8 goluri… Stelian Argatu şi Ionuţ Pîrjol (ambii AS Murani), Bogdan Moroşanu (Timişul Şag), Denis Vînătu (CSM Lugoj), Cornel Mihalache (Biled), Laurenţiu Berar ( Seceani), Florin Natanticu (Banloc);

7 goluri… Lucian Stoica (CSM Lugoj), Andrei Hodiş (Dumbrăviţa), Adrian Ilie (Maşloc), Nicu Făgeţan (Seceani);

6 goluri… Nicușor Bogdan (Voinţa Biled), Bogdan Pleşcan (Progresul Gătaia), Dacian Ionuţ Bîrză (Dumbrăviţa), Alexandru Rus (Voinţa Maşloc), Dragan Bataneaţ (Unirea Sânnicolau Mare);

5 goluri… Fabian Novac (Pobeda Dudeştii Vechi), Andrei Lazea (Progresul Ciacova), Robert Chiper (Baban Jimbolia), Claudiu Sturza (Timişul Şag), Răzvan Plopeanu şi Cosmin Mancaş (ambii Ghiroda), Tibor Bokor (Ciacova), Joseph Anagor (Orţişoara), Bogdan Centea (Ghiroda);

4 goluri… Sebastian Secareş (Progresul Ciacova), Raul Iţu (Timişul Şag), Flavius Tomescu şi Dragan Paulevici (Biled), Silviu Bălace (Dumbrăviţa), Dan Raţiu, Cristian Pele şi Cosmin Bogdan (toţi trei de la Voinţa Maşloc), Ionuţ Pitic (Murani), Adrian Neagoie (Orţişoara);

3 goluri… Victor Opriş (Cocoşul Orţişoara), Alexandru Olar (Gătaia), Răzvan Solomon (Orţişoara), Ovidiu Glodean (Voinţa Maşloc), Adrian Ştefan (Dumbrăviţa), Bogdan Costea (Unirea Sânnicolau Mare), Marius Matei, Ciprian Fibişan şi Ioan Kalapiş (toţi trei Pobeda Dudeştii Vechi), Rareş Mureşan şi Alexandru Gaidoş (ambii Ghiroda), Ionuţ Nemiţanu şi Alexandru Martinovici (ambii Biled), Denis Bud (AS Peciu Nou).

 

 

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Divizia D Timiş: