Unirea Sânnicolau Mare – Unirea Banloc 5-3

Divizionara D de pe Aranca a revenit pe căi victorioase după două apariții fără succes, pricinuind vineri după-amiază al doilea eșec succesiv grupării sosite anul trecut din liga a cincea: CS Unirea Sânnicolau Mare – Unirea Banloc 5-3 (4-1).

O primă repriză foarte bună reuşită de ”mânjii” lui Nicolae Căprărescu pe teren propriu în celălalt meci de vineri de la ora 15 în cadrul rundei a 22-a din Divizia D Timiș. Gazdele nu le-au lăsat nici o şansă omologilor ”uniriști” din Banloc, de care au reuşit să se desprindă în primele 45 de minute la trei goluri diferenţă, avantaj care putea fi chiar mai mare dacă Bataneaţ, Olteanu sau Oancia nu ar fi ratat din situaţii favorabile.

Pentru amfitrioni au marcat Dragan Bataneaţ în minutele 5 și 44, Vasile Bizău în minutul 27 și Andrei Cărpinişan în minutul 32, iar la reluare Călin Uzun, respectiv Florin Botorea (min. 12), Gabriel Briceag (min. 72) şi Aleksandar Radovan (min. 81) pentru cei din Banloc.

CS Unirea Sânnicolau Mare: Sitaru – Florescu, Uzun, Blaga, Manoliu, Cărpinişan, Oancia, Bizău, Bataneaţ, Costea, Olteanu.

Antrenor: Nicolae Căprărescu.

Au mai jucat: Boangheş, Nagy, Ciobotariu şi Crişan.

Pe bancă: Timiş, Cozma.

Unirea Banloc: Marta – Mincu, Semeniuc, Burdan, Darius Ion, Botorea, Clipei, Ivănescu, Tomeniuc, Briceag, Radovan.

Antrenor: Teodor Suciu.

Au mai jucat: Nemeş, Periat şi Iasmin.

Au arbitrat: Claudiu Gaitin – Alin Botaş şi Ioan Olariu. Observatori: Aurel Bobu şi Romeo Malac.

Rezultatele zilei, programul rundei, clasamentul actualizat și țintarul etapei a 23-a, pe coloana dreaptă.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.