Uzun cu capul, Sicoe în bară! Jimbolia – Ghiroda 1-1 (0-1), în D Timiş

Uvertura rundei a XI-a a Diviziei D Timiş s-a încheiat vineri nedecis, în jocul de la ora 16: FC Băban Marcel Jimbolia – CS Ghiroda 1-1 (0-1).

Oaspeţii încasează astfel primul gol după două victorii clare la zero, pe când jimbolienii sunt la al doilea 1-1 acasă în acest campionat.

Călin Uzun a deschis scorul cu primul său gol pentru campioana CS Ghiroda, cap în dreapta portarului, după cornerul lui Zele.

Gazdele au egalat după pauză, în minutul 62, când, de la 25 de metri, lateral, Denis Băban a înscris bară-gol, cu stâlpul lateral.

Jimbolienii puteau şi învinge pe final dar, în minutul 85, Hârdău a scuturat plasa din ofsaid, iar în minutul 87 Sicoe a scuturat bara, deşi cu poarta goală.

Ilie Rotariu i-a aliniat pe Radu – Ciclovean, Ştefănescu, Doda, Macovei – Sicoe, Bătrânu, Stan, Hîrdău – Băban, Oprea.

Au mai jucat Iosimovici şi Achim.

Pe bancă: Buzdugan, Palade.

Oaspeţii au început cu Mercescu – Stanciu, Uzun, Protopopu, Toma, Zele, Boangheş, Popa, Budur, Baranyi, Pătraşcu.

Au mai Jichici, Costescu, Duţu şi Roman.

Pe bancă: Vlad, Bogdan, Mureşan.

Arbitri: C. Botaş – C. Pleşa, A. Aloman. Observatori: Z. Ciev, A. Tal.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , . Salvează legătura permanentă.