Voința Biled, de neoprit: 6 succese la rând, 19 goluri

Voința Biled a înscris pentru a treia oară în ultimele șase etape 4 goluri într-un joc, mărind la șase numărul victoriilor consecutive în Divizia D Timiș, parcă pentru a recupera terenul pierdut tocmai înaintea acestei serii faste, când ceda de 8 ori la rând: Voinţa Biled – ACF Băban Marcel Jimbolia 4-0 (2-0).

Întâlnind o formație vizitatoare numai cu înfrângeri în retur, Voința Biled și-a fructificat avantajul terenului propriu, păstrând nota rundei, dominată autoritar de gazde, fără eșec: 8 6-2-0 33-7 în favoarea amfitrionilor.

Ultimul joc al etapei a XXVI-a în liga a patra timișeană s-a disputat la Biled pe ploaie şi vânt puternic, între echipa din localitate şi junii lui Marcel Baban, care au fost întrecuţi mai greu decât arată scorul. Seria victoriilor pentru trupa antrenorului Cornel Mihalache a continuat şi în această etapă, în care a reuşit să-şi contureze victoria chiar din prima repriză, când a înscris două goluri în poarta apărată de Denis Boroş prin Dragan Paulevici în minutul 25 şi Adrian Marincu (min. 34).

În mitanul secund, localnicii au mai punctat de două ori, prin Nicuşor Bogdan, din lovitură de la 11 metri în minutul 74, ajungând astfel la ”borna” 7, toate din lovituri de pedeapsă, respectiv Sorin Berbece în minutul 80.

Voința are așadar 6 triumfuri la rând în ”D” cu un golaveraj al acestor victorii de 19-5.

Voinţa: Nicuşor Bogdan – Adrian Marincu, Paulevici Dragan, Raul Brustureanu, Alexandru Marincu, Flavius Tomescu (min. 21, Cornel Mihalache), Alexandru Martinov, Nicolae Constândana (min. 46, Cătălin Spânu), Eduard Borsan, Sorin Berbece şi Alin Stroe (min. 75, Daniel Frenţ).

Antrenor: Cornel Mihalache.

Pe bancă:Eduard Butoi, Cătălin Spânu, Daniel Frenţ.

Jimbolia: Denis Boroş – Cristian Petrovici, Octavian Ciclovean, Cristian Palade, Mihai Iosimovici, Alexandru Braşoveanu, Robert Chiper, Alexandru Catrici, Adrian Niţă, Adrian Zsigalov şi Adrian Gheorgheoiu.

Antrenor: Marcel Baban.

Pe bancă: Alexandru Ursaru şi Sebastian Micu.

Arbitri: Ioan Copaci – Gabriel Goloşie şi Alexandru Nagy. Observatori: Ioan Franţ şi Constantin Ghiciulescu.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.