Voinţa Maşloc – ASO Deta 2-1

Nou-promovata în Divizia D Timiş, revenită din cantonamentul efectuat la Moneasa, a răsturnat scorul prin golurile lui Marius Ardelean, unul reuşit în prima repriză, egalizator, iar celălalt, al victoriei, în minutul 73, după ce Denis Radu deschidea scorul pentru deteni. Iată câteva amănunte şi imagini…

Voinţa Maşloc – FC Deta 2-1 (1-1): meciul s-a disputat în localitatea Fibiş, încheindu-se cu o victorie la limită pentru ocupanta locului 4 în Divizia D Timiş, prin ”dubla” reuşită de Marius Ardelean. Denis Radu a marcat pentru învinșii în roşu-vişiniu.

Voinţa Maşloc: Luca – Pană, Matei, Hriţcan, Gabără, Bungău, Şuleap, Ardelean, Ionuţ, Berbece, Cosur.

Au mai jucat: Amarinei – Popa.

Antrenor: Daniel Rupa.

ASO Deta: Boboiciov – Picioruş, Frank, Paraschiv, Beleţescu, Gherman, Matei, Burdan, Chiticariu, Radu, Bela.

Au mai jucat: Pantiş, Gădean, Botszar.

Antrenor: Cosmin Şuşman.

Într-un alt meci de verificare, jucat duminică, Dacia Cărpiniş – Voinţa Biled 1-5 (1-3): Alexandru Benea / Cristian Bobu – 3, Alexandru Vlaic, Cătălin Spînu.

Pentru învingători, antrenaţi de Cornel Mihalache, au început Nicuşor Bogdan – Drăguş, Marincău, Vlaic, Bobu, Spînu, Bîrsanu, Dobre, Stroe, Neniţeanu şi Sabatino.

Pentru câştigătorii „Cupei de Iarnă” la minifotbal rezervată echipelor din Campionatul Judeţean Timiş au mai jucat: Lorencz, Muşa, Scrob, Marc şi Grumezea.

Acest articol a fost publicat în Divizia D Timiş, Fotbal și etichetat cu , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.