Vulturii, 5-0 la Lugoj cu Avântul Periam, Millenium Giarmata pierde în județul Arad

Divizionarele C timișene au continuat să înfrunte căldura în seria jocurilor de verificare, apropiindu-se pas cu pas de debutul în noul campionat din C4, programat peste 4 săptămâni.

shutterstock_10500727

Iar mult mai puțin le-a mai rămas până la debutul oficial, cu ocazia turului III al Cupei României, din 12 august.

Până atunci, Vulturii Lugoj – Avântul Periam 5-0 (2-0). Au marcat contra nou-promovatei în liga a IV-a Sergiu Precupanu, Petrică Stoichescu, Sebastian Velcotă şi Cătălin Pîntea.

Antrenorul Cosmin Petruescu a folosit următorul 11 de start: Rusu, Rotea, Loga, Miculescu, Tătar, Precupanu, Vânătu, Mânecan, Marta, Stoichescu, Velcotă.

Au mai intrat în repriza a doua: Socaci, Cut, Oraş, Buligă, Olariu, Tudic, Dobra, Ardelean și Dobricean.

Următorul meci pentru lugojeni se va disputa miercuri de la ora 18, cu colega de serie Metalurgistul Cugir, tot pe teren propriu.

*

Lunca Cernei – Millenium Giarmata 1-0 (0-0)

La nici 24 de ore după jocul pierdut vineri în faţa celor de la Lorena Giarmata Vii, trupa lui Răzvan Leucă şi Alin Molcuţ s-a deplasat sâmbătă în judeţul Arad şi a disputat un nou meci de verificare, fiind învinsă la limită. De menţionat că oaspeţii au trimis mingea în transversală prin Corlăţeanu, din lovitură de la 20 de metri, în minutul 37.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.