Weekend cu cele mai multe jocuri amicale de până acum

În primul sfârșit de săptămână al lunii septembrie s-au jucat mai multe meciuri de verificare între formații din eşaloanele inferioare timișene. Spicuim dintre rezultate…

Avântul Periam – CS Comloşu Mare 2-0 (0-0). Primul amical jucat de proaspăta promovată în Liga 3 s-a soldat cu o victorie prin golurile marcate de Rareş Blaga (min. 65) şi Dragan Paulevici (min. 85). Meciul s-a jucat miercuri la Periam.

AS Peciu Nou – Progresul Ciacova 4-2 (1-1). Au marcat: Alexandru Vlad (min. 29), Denis Bud (min. 72 şi 88) și Joseph Anagor (min. 80), respectiv Alexandru Sişcă în minutele 18 şi 81.

Unirea Jimbolia – Rapid Săcălaz 2-3 (1-0). Cele trei goluri pentru divizionara D au fost marcate de Răzvan Cluci, Ioan Mercean şi Robert Lupu.

Timişul Urseni – Voinţa Şandra 0-3 (0-1). Cele trei goluri pentru ”campioana” meciurilor de verificare au fost marcate de Darius Fundiur (min. 22, 60) şi Dorian Bărbulescu (min. 77).

AS Juventus Pişchia – Progresul Păulişana Păuliş 4-4 (3-1). Gazdele au reuşit trei goluri în primul sfert de oră, prin Dumitru Schinteie – două şi Bogdan Inoveanu, iar spre final prin Claudiu Fulga.

AFC Bazoşu Vechi – AS Olimpia Darova 2-2 (1-1): Andrei Achimov (min. 29) și Cristian Radu (min. 73, din lovitură de la 11 metri), respectiv Abel Buciuta (min. 32) şi Alex Voicu (min. 86).

În alte jocuri amicale, disputate la ore diferite, s-au înregistrat rezultatele: Atletico Liebling – Avântul Topolovăţu Mare 5-1 (2-1), AS Seceani  –  ASU Politehnica juniori 2004 8-3 (4-1), Progresul Racoviţa – AS Pădureni 3-4 (2-3), Olimpia Bucovăţ – AS Bacova 6-6 (3-2), United Bencecu de Sus – Olimpia Niţchidorf 4-4 (3-1), Viitorul Bencecu de Sus – Luceafărul Giarmata Vii 8-3, Timişul Hitiaş – AS Recaş 3-3 și Voinţa Iosifalău – Ghizela 4-8.

Iar în alte trei meciuri care s-au jucat săptămâna trecută, Avântul Topolovăţu Mare – ASO Deta 3-0 (au marcat Cătălin Koriteak – două goluri şi Traian Ciobanu), CS Timişul Şag – AFC Bazoşu Vechi 5-3 și AS Dumbrava – AS Ghizela 3-10.

În pauza competițională din Liga 1, dată de ”dubla” României la debutul în Liga Națiunilor, 1-1 vineri la București cu Irlanda de Nord respectiv luni seară în Austria, sâmbătă de la ora 11 s-au întâlnit la Sibiu și prim-divizionare, într-un meci de pregătire: FC Hermannstadt – UTA 0-2 (0-1): Tescan (min. 38) şi Ciprian Rusu (min. 73). Ultimele rezultate din Liga 1 și Liga 2, pe coloana dreaptă, a clasamentelor.

Acest articol a fost publicat în Fotbal, Liga 3 și etichetat cu , , , , . Salvează legătura permanentă.