„Boc”, decisiv pentru SNB

Duminică, într-o partidă contând pentru etapa a 19-a din Liga 1 a campionatului Alborz de minifotbal, s-au întâlnit două dintre cele mai reprezentative echipe ale ultimilor ani. Partida dintre SNB şi AS WMT Giroc, una din confruntările devenite deja clasice pe meleagurile minifotbalului local, şi-a disputat astăzi un nou episod…

SNB a trecut în avantaj încă din primele minute ale partidei, Adrian „Boc” Băcilă deschizând scorul după un presing prelungit şi agresiv, care s-a dovedit a fi extrem de eficient. Replica celor de la WMT a întârziat să apară în continuarea primei reprize, trupa din Giroc lovindu-se de fiecare dată de apărarea condusă impecabil din teren de acelaşi Băcilă, care spre finalul reprizei a dublat avantajul echipei sale.

Cei de la SNB, îndemnaţi la calm în pauza disputei de către antrenorul-jucător Ioan „Nelu” Bota, au început excelent şi partea secundă, fiind din nou aproape de gol şi apărându-se impecabil. Totuşi, după o ieşire puţin hazardată a portarului Emanuel „Sati” Satmari, WMT-ul reuşea să reducă din diferenţă şi spera la o revenire. De precizat că portarul celor de la SNB s-a remarcat în rest prin intervenţii foarte bune. SNB-iştii nu au stat prea mult pe gânduri şi la scurt timp după golul primit au decis scorul final, după o eficientă combinaţie a fraţilor Cîndea.

SNB – AS WMT Giroc 3-1:  Băcilă – 2, Viorel Cîndea – Ogreanu

SNB: Băcilă Adrian, Bacrău Ştefan, Bota Ioan, Bucşă Constantin, Cîndea Ioan, Cîndea Viorel, Gheban Dumitru, Pastramă Sorin, Popa Adrian, Satmari Emanuel, Silaghi Daniel, Zamfir Iulian.

AS WMT Giroc: Buliga Viorel, Bursuc Gabriel, Ciocan Eugen, Daea Sorinel, Drînceanu Ionel, Dudău Constantin, Dumitru Claudiu, Guran Dorin, Lungu Gabriel, Ogreanu Miron, Pastilă Ionuţ, Popa Cristian, Popovici Marius, Puiu Cristian, Tuş Mircea.

Omul meciului: Adrian Băcilă. Arbitri: Călin Radosav, Cătălin Botaş.

Rezultate: Liga 1, etapa a 18-a, duminică 6 februarie 2011: AUDIOTIM – ARSENAL 0-4; TAO TIM – AUTO EUROPA 1 -4; AUTO TRUCK – CONTINENTAL POWER 5 – 0; PROFESORII – MAV-GLISSANDO 2 – 4; FC MUSHIN – INTEGRA 3 – 2; GRAŞII – NESTLE 1 – 2; CLUB AS – CABRIGI 6 – 3; EMINI – ALCATEL-LUCENT 6 – 3; SNB – AS WMT GIROC 3 – 1.

Clasament: 1. MAV-Glissando 57p;  2. Auto Truck 38p; 3. Graşii 37p; 4. Emini 36p; 5. SNB 35p; 6. Club AS 33p; 7. AS WMT Giroc 32p; 8. Nestle 30p; 9. Auto Europa 24p; 10. Continental Power 23p; 11. Cabrigi 22p; 12. FC Mushin 21p; 13. Audio Tim 20p; 14. Tao Tim 20p; 15. Alcatel Lucent 18 p; 16. Profesorii 15o; 17. Arsenal 15 p; 18. Integra 11p.

Acest articol a fost publicat în Futsal/Minifotbal și etichetat cu , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.