CSȘ Lugoj, 20 de medalii în Ungaria, la Cupa DKMT pentru copii gimnaști de 8-10 ani

CSȘ Lugoj a obținut o salbă de medalii la o competiție juvenilă de gimnastică disputată în țara vecină.

În Ungaria, la Kiskunhalas, s-a desfășurat cea de-a XII-a ediție a Cupei DKMT. De această dată, gimnaștii lugojeni au fost singurii reprezentanți ai României la această competiție, concurând alături de cluburile din Serbia și Ungaria la categoria de vârstă 8-10 ani.

Lugojul a fost reprezentat doar de cei mai mici sportivi, care s-au întors acasă cu un număr total de 20 de medalii, dintre care 6 de aur, 6  de argint și 8 de bronz.

Sportivii lugojeni, însoțiți de antrenorul Ioan Bulacu, au obținut următoarele rezultate:

David Ghișe, locul I – individual compus, inele, bară și loc II – paralele, sol, cal; Patrick Voichescu: loc I – sărituri, cal, loc II – bară, loc III – inele, sol; Mark Cârlig: loc I – sol, loc II – individual compus, loc III – sarituri, paralele; Norbert Marcu: loc II – sărituri, loc III – individual compus, sol, paralele, bară.

Acest articol a fost publicat în Gimnastică și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.