Faza județeană sub egida AJH Timiș a Campionatului Național de handbal pentru juniori 4 la fete și băieți, aproape de start: echipe, program…

Sub forma a șapte turnee la fete, dat fiind alinierea la start a opt formații, și cinci turnee la băieți, cu șase echipe la start, o nouă ediție a fazei județene ca nivel preliminar al Campionatului Național de handbal rezervat juniorilor 4 stă să înceapă la finele acestei săptămâni, mai întâi pe semicercul junioarelor. Iar patru cluburi au reprezentare în ambele întreceri, atât la fete cât și la băieți, și anume Unirea Sânnicolau Mare, timișorenele LPS Banatul și Școala Generală 7 precum și AS Freedom Giroc-Chișoda.

 

La fetele junioare 4 mai participă în faza județeană sub egida Asociației Județene de Handbal Timiș și echipele Leu Giarmata, HC Jimbolia, AS Cîtu și Phoenix Buziaș iar primul turneu este programat duminică la Jimbolia în organizarea Școlii Generale 7 Timișoara, cu câte două partide pentru fiecare dintre cele 8 formații înscrise în competiție.

Apoi, tot anul acesta, pe 21 decembrie, va avea loc și al doilea turneu al junioarelor 4, cu jocuri împărțite la Buziaș și în ”Banu Sport”, constând în alte opt întâlniri, ca de altfel în fiecare din cele 7 turnee, organizatoare ale celei de-a doua reuniuni fiind Phoenix și LPS Banatul. Iar la început de 2018, și celelalte 5 turnee ale fetelor, unul în ianuarie, alte trei în februarie și ultimul la Dumbrăvița.

CSȘ Lugoj și AS Dominicii Moșnița Nouă concurează la rândul lor în întrecerea băieților juniori 4, primul turneu județean sub egida AJH Timiș urmând a fi organizat pe 8 decembrie în sala de sport din Giroc de AS Freedom Giroc-Chișoda, iar următoarele două în weekend-uri succesive din ianuarie, pe 19 și 26, în Timișoara, în grija lui LPS Banatul, respectiv la Sânnicolau Mare, cu CS Unirea gazdă. Ulterior, în 16 și 23 februarie vor avea loc turneele de la Lugoj și Moșnița Nouă, fiecare dintre cele 5 reuniuni constând în câte 6 meciuri.

Iată programul celor 7 turnee județene ale junioarelor 4, criteriu de calificare la faza euroregională…

1

 

25.11.2018

 

JIMBOLIA

 

 

Organizator:

 

GEN 7 TIMISOARA

 

 

  1-8 LEU GIARMATA – PHOENIX BUZIAS
2-7 HC JIMBOLIA – FREEDOM GIROC–CHISODA
3-6 AS CITU – UNIREA SANNICOLAU MARE
4-5 GEN 7 TIMISOARA – LPS BANATUL TIMISOARA
7-3 FREEDOM GIROC–CHISODA  – AS CITU
8-5 PHOENIX BUZIAS – LPS BANATUL TIMISOARA
6-4 UNIREA SANNICOLAU MARE – GEN 7 TIMISOARA
1-2 LEU GIARMATA – HC JIMBOLIA
2

 

21.12.2018

 

BANU SPORT

BUZIAS

Organizator

 

LPS BANATUL / PHOENIX BUZIAS

 

2-8 HC JIMBOLIA – PHOENIX BUZIAS
3-1 AS CITU – LEU GIARMATA
4-7 GEN 7 TIMISOARA – FREEDOM GIROC–CHISODA
5-6 LPS BANATUL TIMISOARA – UNIREA SANNICOLAU MARE
1-4 LEU GIARMATA – GEN 7 TIMISOARA
8-6 PHOENIX BUZIAS – UNIREA SANNICOLAU MARE
7-5 FREEDOM GIROC–CHISODA  – LPS BANATUL TIMISOARA
2-3 HC JIMBOLIA – AS CITU
3

 

25.01.2018

 

GIARMATA

 

 

Organizator:

 

LEU GIARMATA

 

3-8 AS CITU – PHOENIX BUZIAS
4-2 GEN 7 TIMISOARA – HC JIMBOLIA
5-1 LPS BANATUL TIMISOARA – LEU GIARMATA
6-7 UNIREA SANNICOLAU MARE – FREEDOM GIROC–CHISODA
2-5 HC JIMBOLIA – LPS BANATUL TIMISOARA
8-7 PHOENIX BUZIAS – FREEDOM GIROC–CHISODA
1-6 LEU GIARMATA – UNIREA SANNICOLAU MARE
3-4 AS CITU – GEN 7 TIMISOARA
4

 

02.02.2018

 

BANU SPORT

BUZIAS

Organizator

 

LPS BANATUL / PHOENIX BUZIAS

 

4-8 GEN 7 TIMISOARA – PHOENIX BUZIAS
5-3 LPS BANATUL TIMISOARA – AS CITU
6-2 UNIREA SANNICOLAU MARE – HC JIMBOLIA
7-1 FREEDOM GIROC–CHISODA  – LEU GIARMATA
6-3 UNIREA SANNICOLAU MARE – AS CITU
8-1 PHOENIX BUZIAS – LEU GIARMATA
7-2 FREEDOM GIROC–CHISODA  – HC JIMBOLIA
5-4 LPS BANATUL TIMISOARA – GEN 7 TIMISOARA
5

 

10.02.2018

 

SANNICOLAU MARE

 

Organizator:

 

UNIREA

SANNICOLAU MARE

 

4-6 GEN 7 TIMISOARA – UNIREA SANNICOLAU MARE
3-7 AS CITU- FREEDOM GIROC–CHISODA
2-1 HC JIMBOLIA – LEU GIARMATA
7-4 FREEDOM GIROC–CHISODA  – GEN 7 TIMISOARA
8-2 PHOENIX BUZIAS – HC JIMBOLIA
1-3 LEU GIARMATA – AS CITU
6-5 UNIREA SANNICOLAU MARE – LPS BANATUL TIMISOARA
6

 

17.02.2018

 

JIMBOLIA

 

 

Organizator:

 

HC JIMBOLIA

 

 

6-8 UNIREA SANNICOLAU MARE – PHOENIX BUZIAS
5-7 LPS BANATUL TIMISOARA – FREEDOM GIROC–CHISODA
4-1 GEN 7 TIMISOARA – LEU GIARMATA
3-2 AS CITU – HC JIMBOLIA
1-5 LEU GIARMATA – LPS BANATUL TIMISOARA
2-4 HC JIMBOLIA – GEN 7 TIMISOARA
8-3 PHOENIX BUZIAS – AS CITU
7-6 FREEDOM GIROC–CHISODA  – UNIREA SANNICOLAU MARE
7  

DUMBRAVITA

 

 

Organizator:

 

HC CITU

 

 

7-8 FREEDOM GIROC–CHISODA  – PHOENIX BUZIAS
6-1 UNIREA SANNICOLAU MARE – LEU GIARMATA
5-2 LPS BANATUL TIMISOARA – HC JIMBOLIA
4-3 GEN 7 TIMISOARA – AS CITU
2-6 HC JIMBOLIA – UNIREA SANNICOLAU MARE
3-5 AS CITU – LPS BANATUL TIMISOARA
8-4 PHOENIX BUZIAS – GEN 7 TIMISOARA
1-7 LEU GIARMATA – FREEDOM GIROC–CHISODA

Iată și programul celor 5 turnee județene ale juniorilor 4 băieți, criteriu de calificare la faza euroregională…

I – 08.12.2019 GIROC  Organizator: FREEDOM GIROC CHISODA 09:00 1-6 LPS BANATUL TIMISOARA  AS DOMINICII MOSNITA
10:00 2-5 CSS LUGOJ  AS FREEDOM GIROC CHISODA
11:00 3-4 UNIREA SANNICOLAU MARE GEN 7 TIMIȘOARA
12:30 1-2 LPS BANATUL TIMISOARA  CSS LUGOJ
13:30 6-4 AS DOMINICII MOSNITA  GEN 7 TIMIȘOARA
14:30 5-3 AS FREEDOM GIROC CHISODA UNIREA SÂNNICOLAU MARE
II – 19.01.2018 TIMISOARA  Organizator: LPS BANATUL 09:00 2-6 CSS LUGOJ  AS DOMINICII MOȘNIȚA
10:00 3-1 UNIREA SANNICOLAU MARE  LPS BANATUL TIMISOARA
11:00 4-5 GEN 7 TIMISOARA  AS FREEDOM GIROC CHISODA
12:30 2-3 CSS LUGOJ  UNIREA SÂNNICOLAU MARE
13:30 6-5 AS DOMINICII MOȘNIȚA  AS FREEDOM GIROC CHISODA
14:30 1-4 LPS BANATUL TIMISOARA  GEN 7 TIMIȘOARA
III – 26.01.2018 SANNICOLAU MARE  Organizator: UNIREA SANNICOLAU MARE 09:00 5-1 AS FREEDOM GIROC CHISODA  LPS BANATUL TIMISOARA
10:00 3-6 UNIREA SÂNNICOLAU MARE  AS DOMINICII MOȘNIȚA
11:00 4-2 GEN 7 TIMIȘOARA  CSS LUGOJ
12:30 1-6  AS DOMINICII MOSNITA LPS BANATUL TIMISOARA
13:30 2-5  AS FREEDOM GIROC CHISODA CSS LUGOJ
14:30 4-3 GEN 7 TIMIȘOARA UNIREA SANNICOLAU MARE
IV – 16.02.2018 LUGOJ   Organizator: CSS  LUGOJ 09:00 2-1  CSS LUGOJ LPS BANATUL TIMISOARA
10:00 4-6  GEN 7 TIMIȘOARA AS DOMINICII MOSNITA
11:00 3-5 UNIREA SÂNNICOLAU MARE AS FREEDOM GIROC CHISODA
12:30 6-2  AS DOMINICII MOȘNIȚA CSS LUGOJ
13:30 1-3  LPS BANATUL TIMISOARA UNIREA SANNICOLAU MARE
14:30 5-4  AS FREEDOM GIROC CHISODA GEN 7 TIMISOARA
V – 23.02.2018 MOSNITA NOUA  Organizator: DOMINICII MOSNITA NOUA 09:00 3-2  UNIREA SÂNNICOLAU MARE CSS LUGOJ
10:00 5-6  AS FREEDOM GIROC CHISODA AS DOMINICII MOȘNIȚA
11:00 4-1  GEN 7 TIMIȘOARA LPS BANATUL TIMISOARA
12:30 1-5  LPS BANATUL TIMISOARA AS FREEDOM GIROC CHISODA
13:30 6-3  AS DOMINICII MOȘNIȚA UNIREA SÂNNICOLAU MARE
14:30 2-4  CSS LUGOJ GEN 7 TIMIȘOARA

Acest articol a fost publicat în Handbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


7 + = paisprezece

 


Ultimele articole din categoria Handbal: