Handbal feminin, junioare III: LPS Banatul Timişoara, maximum de victorii şi după al doilea turneu. Rezultate şi loturile echipelor

Dacă în primul dintre turneele Seriei J la handbal feminin, juniori III, LPS Banatul Timișoara reuşea să treacă la pas de toate combatantele timişene, cât şi de vecinele din judeţul Arad, Nădlac, de această dată liderul a avut emoţii în meciul contra Jimboliei, care îi era egal la pauza jocului direct. Banatul a reuşit în cele din urmă să învingă la un gol, acumulând maximum de puncte posibile.

Primul turneu a oferit un rezultat de egalitate, în disputa dintre Jimbolia şi Peciu Nou, iar istoria s-a repetat şi în cel de-al doilea turneu, între aceleaşi echipe care, cel puţin la prima vedere, se va da lupta pentru locul secund.

Fetele din Peciu Nou şi Jimbolia au obţinut câte 3 victorii, remizând între ele, arădencele din Nădlac două iar Şcoala cu clasele I-VIII Nr. 7 „Sfânta Maria” din Calea Lipovei, o victorie.

Dar iată rezultatele celui de-al doilea turneu al Seriei J în Campionatul Naţional de junioare III, disputat de vineri până azi în organizarea Banatului Timişoara, echipă antrenată de profesoara Florica Gallovits:

Etapa I

CS Peciu Nou – Unirea Sânnicolau Mare 20-11 (9-6)

LPS Banatul Timișoara – Generala 7 Timișoara 42-4 (26-2)

CS Victoria Nădlac – H.C. Jimbolia 10-19 (7-7)

Etapa a II-a

CS Peciu Nou – LPS Banatul Timișoara 19-23 (12-10)

Generala 7 Timișoara – CS Victoria Nădlac 9-12 (4-3)

Unirea Sânnicolau Mare – H.C. Jimbolia 11-30 (5-16)

Etapa III-a 

Vicoria Nădlac – CS Peciu Nou 16-22 (11-9)

LPS Banatul Timișoara – Unirea Sânnicolau Mare 33-11 (6-4)

H.C. Jimbolia – Generala 7 Timișoara 27-16 (14-9)

Etapa a IV-a

LPS Banatul Timișoara – Victoria Nădlac 29-14 (15-6)

CS Peciu Nou – H.C. Jimbolia 20-20 (10-9)

Unirea Sânnicolau Mare – Generala 7 Timișoara 12-17 (5-8)

Etapa a V-a

H.C. Jimbolia – LPS Banatul Timișoara 29-30 (14-14)

CS Victoria Nădlac – Unirea Sânnicolau Mare 13-8 (7-3)

Generala 7 Timișoara – CS Peciu Nou 7-33 (3-17)

*

Loturile echipelor…

LPS Banatul Timişoara: Agnes Collodo, Andrada Seleşan, Diana Samant, Alexandra Predescu, Francesca Borbely, Diana Ailoaei, Sara Sanciuc, Anda Mitan, Andreea Iatan, Medana Stâncescu, Ancuţa Brumar, Ana Maria Boştină

Unirea Sânnicolau Mare: Andreea Iovan, Carina Ciui, Adriana Apostol, Alexandra Nița, Ana Maria Lăcătuș, Karina Roosz-Suba, Alexandra Varvaș, Cristina Miculescu, Cătălina Popescu, Crina Asaftei, Lidia Bizău, Alexandra Juravle, Tania Belențan

C.S. Peciu Nou: Cătălina Dragomirescu, Gabriela Balog, Mihaela Balog, Nicoleta Eremici, Ionela Pecora, Ionela Prundaru, Tabita Rus, Zlatinca Benzar

C.S. Victoria Nădlac: Florina Laurincz, Adina Ileana, Lorena Călugăr, Andreea Molotca, Raluca Totorean, Miruna Truța, Georgiana Tinca, Lorena Roșu

H.C. Jimbolia: Diana Mici, Cristina Lupan, Ana-Maria Ioga, Andreea Ioniţă, Gina Rif, Patricia Csiszar, Andreea Hinciu, Delia Moldoveanu, Florina Gabor, Carmina Cerga, Ştefania Maldan, Anca Bucovicean, Andreea Ştefănescu

Acest articol a fost publicat în Handbal, Juniori, Timişene și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Comentariile nu sunt permise.


Ultimele articole din categoria Handbal: