Speranțele timișene sunt în Ardeal. Unirea Sânnicolau Mare la Turda, în turneul semifinal

Dacă LPS Banatul Timișoara, prima calificată din grupa „vestică”, își dispută accederea pentru turneul final pe țară la Mediaș, cealaltă echipă timișeană calificată, Unirea Sânnicolau Mare, s-a deplasat tot în Ardeal, doar că la Turda, având același obiectiv.

Dan Morar, interul Unirii, antrenor al juniorilor II sânmiclăușeni, semifinaliști pe țară

Primele două locuri din fiecare grupă a turneelor semifinale se califică mai departe, turneul final disputându-se în 8.

Datorită locului ocupat la sfârșitul jocurilor din grupele premergătoare fazei semifinale, Sânnicolau Mare a fost distribuită în grupa a III-a, printre combatante numărându-se astfel pepiniere importante ale handbalului românesc: maramureșenii de la HCM Minaur Baia-Mare, CSS Odorheiu Secuiesc, gazdele ACS Potaissa Turda, care prin dorința de a organiza acest turneu și-au arătat inevitabil și dorința de calificare, și nu în ultimul rând, Liceul „Traian Vuia” Reșița.

Printre jucătorii care alcătuiesc lotul deplasat la Turda se numără și mulți dintre cei care acum două săptămâni reușeau calificarea la turneul final de juniori III, tot cu Dani Morar la timonă.

Lotul Unirii Sânnicolau Mare pentru partidele din cadrul turneului semifinal: Alin Cotojman, Narcis Ciobanu, Ionuț Măduță, Iosif Buzle, Haag Raimun, Darius Dragon, Dominic Becker, Dan Albăstroiu, Albert Guran, Ralph Suba Roosz, Theodor Novak, Robert Banfi.

Program competiţional:

Etapa I:

CSS Odorheiu Secuiesc stă

10:00 CS Unirea Sânnicolau Mare – H.C. Minaur Baia-Mare

11:30 Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reşiţa – ACS Potaissa Turda

Etapa II, 24.05.2013

ACS Potaissa Turda stă

16:00 H.C. Minaur Baia Mare – Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reşiţa

17:30 CSS Odorheiu Secuiesc – Unirea Sânnicolau Mare

Etapa III, 25.05.2013

Unirea Sânnicolau Mare stă

10:00 Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reșița – CSS Odorheiu Secuiesc

11:30 ACS Potaissa Turda – Minaur Baia-Mare

Etapa IV, 25.05.2013

H.C. Minaur Baia-Mare stă

16:00 CSS Odorheiu Secuiesc – ACS Potaissa Turda

17:30 Unirea Sânnicolau Mare – Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reşiţa

Etapa V, 26.05.2013

Liceul Teoretic „Traian Vuia” Reșița stă

10:00 ACS Potaissa Turda – Unirea Sânnicolau Mare

11:30 H.C. Minaur Baia Mare – CSS Odorheiu Secuiesc

Acest articol a fost publicat în Handbal, Juniori și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


7 + = zece

 


Ultimele articole din categoria Handbal: