Patru cluburi timișene, și anume AS Cîtu, AS Leu Giarmata, HC Jimbolia și LPS Banatul Timișoara concurează începând de astăzi în tot atâtea grupe ale întrecerii de handbal feminin rezervate junioarelor 4 din cadrul fazei pe zona vestică, reunind formațiile calificate de la nivelul concursurilor județene.
Turneul de junioare 4 denumit euroregional are în program 21 de meciuri, dintre care 15 în faza grupelor de calificare triunghiular și una patrulater respectiv șase jocuri pentru stabilirea ierarhiei finale, fiind găzduite în sala ”Banu Sport” din Timișoara și sala de sport din Dumbrăvița.
Competiția demarează vineri de la ora 16 în sala ”Banu Sport”, continuând sâmbătă de la 9 pe ambele terenuri și încheindu-se duminică tot de la 9 prin câte trei jocuri în Dumbrăvița respectiv Timișoara.
În urma tragerii la sorți s-au stabilit următoarele componențe ale grupelor:
Grupa A | |
CSȘ Petroșani | |
AS Băile Herculane | |
AS Leu Giarmata |
GRUPA B | |
HC Beldiman Arad | |
LPS Banatul Timișoara | |
CSȘ Hunedoara | |
L.T. Mircea Eliade Timișoara |
GRUPA C | |
L.T. T. Vuia Reșița | |
CSM M. V. Vulcan | |
HC Jimbolia |
GRUPA D | |
AS Cîtu | |
AS Nădlac | |
Golden Kids Bocșa |
Programul meciurilor din Sala ”Banu Sport”, în grupele B și C:
Vineri 20 aprilie 2018
GRUPA B ora 16,00 HC BELDIMAN ARAD – L.T. M. ELIADE RESITA
GRUPA B ora 17,00 LPS BANATUL TIMISOARA – CSS HUNEDOARA
Sâmbătă 21 aprilie
GRUPA B ora 09,00 CSS HUNEDOARA – L.T. M. ELIADE RESITA
GRUPA C ora 10,00 CSM M.V. VULCAN – HC JIMBOLIA
GRUPA B ora 11,00 HC BELDIMAN ARAD – LPS BANATUL TIMISOARA
GRUPA C ora 12,00 L.T. T.VUIA RESITA – CSM M.V. VULCAN
GRUPA B ora 15,00 LPS BANATUL TIMISOARA – L.T. M. ELIADE RESITA
GRUPA C ora 16,00 HC JIMBOLIA – L.T. T.VUIA RESITA
GRUPA B ora 17,00 CSS HUNEDOARA – HC BELDIMAN ARAD.
*
Programul jocurilor din sala de sport din Dumbrăvița:
Sâmbătă 21 aprilie
GRUPA A ora 09,00 AS BAILE HERCULANE – AS LEU GIARMATA
GRUPA D ora 10,00 AS NADLAC – GOLDEN KIDS BOCSA
GRUPA A ora 11,00 CSS PETROSANI – AS BAILE HERCULANE
GRUPA D ora 15,00 AS CITU – AS NADLAC
GRUPA A ora 16,00 AS LEU GIARMATA – CSS PETROSANI
GRUPA D ora 17,00 GOLDEN KIDS BOCSA – AS CITU
În ultima zi a turneului, duminică 22 aprilie, au loc câte 3 meciuri în sala Banu Sport respectiv la Dumbrăvița.
În sala ”Banu Sport”
-de la ora 9: 3A – 3B
-10: semifinala 1, a ocupantelor locurilor 1 în Grupa A cu 2 în Grupa B
-11: semifinala 2, a ocupantelor locurilor 2 în Grupa A cu 1 în Grupa B
Iar în sala din Dumbrăvița:
-ora 9: 3C – 3D
ora 10: semifinala 3, 1C – 2D
ora 11: semifinala 4, 2C – 1D.
Iar clasamentul între cele 4 câștigătoare ale semifinalelor, totodată echipe calificate la turneul semifinal al FRH, se va face în funcție de numărul de puncte obținute și golaveraj, în Grupa B luându-se în considerare doar jocurile între primele trei clasate.