Juniorii Timişoarei, campioni naţionali de biatlon modern

Doi sportivi ai Clubului Sportiv Şcolar Numărul 1 Timişoara au câştigat în weekend la Bucureşti la categoriile lor de vârstă în cadrul Campionatului Naţional de biatlon modern.

Andreea Hojda, la categoria 13-14 ani, şi Emil Dăncăneţ, la grupa de vârstă 9-10 ani, ambii de la CSŞ 1 Timişoara, au obţinut locul 1 şi medaliile de aur, în vreme ce Marc Mihala, de la CSM Timişoara, s-a clasat al doilea în cadrul categoriei 11-12 ani iar Denisa Retezan, tot de la CSM, a treia la aceeaşi categorie de vârstă.

Competiţiile de biatlon modern constau în probe de înot şi alergare şi au fost introduce în România sub formă de întreceri de campionat naţional încă din 1976.

Acest articol a fost publicat în Atletism, Înot și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.