Kuhn Alexandru, 2xaur și argint la Bekescsaba, ”Ștafeta Banat” pe locul 3

Un concurs internațional de înot masters desfășurat în acest weekend peste hotare a adus mai multe clasări pe podium pentru un pasionat de natație din Timișoara.

În zilele de 16 și 17 martie s-a desfășurat la Bekescsaba (Ungaria) concursul anual de înot masters dotat cu trofeul ”Memorial Gaspar Ervin”, reuniune la care au participat 150 de înotători din 4 țări: Ungaria, România, Serbia și Austria.

România a fost reprezentată de sportivi din Târgu Mureș, Cluj, Arad, Timișoara și Reșița. Iar din Timișoara a luat startul Kuhn Alexandru, în cadrul categoriei de vârstă 65-69 de ani, care a câștigat două medalii de aur, în probele de 50 de metri liber și 50 de metri spate, respectiv una de argint, la 50 m bras.

Totodată, ”Ștafeta Banat”, alcătuită din înotători din Arad, Timișoara și Reșița, a ocupat locul 3.

Acest articol a fost publicat în Înot, Sport de masă și etichetat cu , , , . Salvează legătura permanentă.