Patru înotători de la Masters și CSM Timișoara, 4 medalii la a XV-a ediție a Internaționalelor de înot masters ale cadrelor didactice

Patru sportivi amatori practicanți ai natației au obținut 4 locuri pe podium duminică 8 martie, când s-a desfășurat la Szentes, în Ungaria, a XV-a ediție a Campionatului Internațional de înot masters rezervat cadrelor didactice.

P1240770

Kuhn Alexandru s-a clasat de trei ori pe locul 1, la 50 metri bras, în proba de 50 metri liber și 100 m mixt, iar Szabo Gabriel pe locul 2 la 50 metri bras.

Au participat 55 de înotători din două țări, Ungaria și România, iar Timișoara a fost reprezentată peste graniță de 4 sportivi, și anume doi de la CSM, Kuhn Alexandru, la categoria de vârstă 60 – 64 ani, și Irimie Monica (65 – 69 ani), respectiv doi de la Clubul de Înot Masters: Szabo Gabriel (categ. 50 – 54 ani) și Târță Eleonora (categ. 50 – 54 ani).

Acest articol a fost publicat în Înot, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.