Patru timișoreni de la CSM, 4 categorii de vârstă, 5 medalii: Internaționalele Masters ale Austriei

Patru înotători amatori din Timișoara au participat în weekend la o tradițională competiție masters peste hotare, și cu bune rezultate.

Szuhanek, Răsădean, Novak și Kuhn, ”careul” amator bănățean la Linz

În zilele de 26 și 27 septembrie s-a desfășurat în orașul Linz, din Austria, a 27-a ediție a Campionatului Internațional de înot Masters al Austriei, concurs de un înalt nivel rezervat sportivilor amatori la care au participat circa 370 de practicanți ai natației reprezentând 63 de cluburi din 7 țări.

România a fost reprezentată de 4 înotători de la clubul CSM Timișoara, concurând la categorii diferite de vârstă, și anume Kuhn Alexandru în limitele a 60-64 de ani, Novak Tibor (55-59 ani), Szuhanek Gheorghe (75-80 ani) și Marcel Răsădean (40-44 ani).

S-au câștigat 5 medalii, una de argint și 4 de bronz, locul secund fiind obținut de ”mezinul” delegației, Marcel Răsădean, iar clasările pe locul 3 de către Kuhn Alexandru – în două probe, respectiv Szuhanek Gheorghe și Marcel Răsădean – cu câte o clasare pe podium.

Acest articol a fost publicat în Înot, Sport de masă și etichetat cu , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.