Câştigătorii celei de-a IV-a ediţii a „Memorialului Ştefan Heder şi Victor Alexandrescu”, pe Bega

Lista câştigătorilor celei de-a patra ediţii a „Memorialului Ştefan Heder şi Victor Alexandrescu”, întrecere de kaiak-canoe găzduită pe canalul Bega de CS Nautic Banat Timişoara, cu participare internaţională, la care au concurat sportivi din 7 localităţi din ţară, vîslind în nu mai puţin decît 25 de probe, pe categoriile de vîrstă juniori 1, 2 şi 3, tineret, seniori şi masters.

Memorialul Ștefan Heder și Victor Alexandrescu la kaiak-canoe, pe Bega, în Timișoara, ajuns la cea de-a patra ediţie

 

Masivă prezenţă arădeană, reprezentând mai multe grupări de pe malurile Mureşului, şi anume LPS, C.S.M., VOINŢA, UTA şi WEST SPORT Arad, din ţară mai participând CS NAUTIC HUNEDOARA, CSŞ TURNU MĂGURELE, CSŞ CARACAL şi CSM PITEŞTI, iar de peste hotare nişte oaspeţi de tradiţie, de la CANOA CLUB FERRARA şi KKK “LIMAN” NOVI SAD. N-au lipsit localnicii, de la C.S.Ş.1, CLUB NAUTIC BANAT Timişoara, CSM Timişoara, F.E.F.S. Timişoara şi TIMIŞUL Şag.

De fapt, organizatorii au acordat cupe reprezentanţilor oraşelor cu cei mai mulţi participanţi la start, şi anume Arad, Caracal şi Timişoara.

La kaiak s-au impus…

juniori 3, fete: Ana Maria Strezaru (CSŞ1 Timişoara);

juniori 3, băieţi: Leonardo Piazzi (Ferrara);

juniori 2, fete: Geanina Rădulea (Turnu Măgurele);

juniori 2, băieţi: Răzvan Albişoru (Turnu Măgurele);

juniori 1, fete: Corina Costan (CSŞ1 Timişoara);

juniori 1, băieţi: Rafaelo Ramponi (Ferrara);

tineret, fete: Clara Borda (LPS Arad);

tineret, băieţi: Robert Rostescu (Nautic Banat);

seniori peste 35 de ani, fete: Carmen Spătaru (Nautic Banat);

seniori 35-39 ani, băieţi: Claudiu Baboş (Voinţa Arad);

seniori 40-44 ani, băieţi: Ladislau Szabad (Voinţa Arad);

seniori 45-49 ani, băieţi: Cristian Tămaş (CSM Arad);

seniori 50-54 ani, băieţi: Laslo Gorbe (CSM Arad);

seniori, peste 55 ani, masculin: Nemeth Geiza (Timişoara);

mixt, până în 44 de ani: Andreea Neagu & Claudiu Baboş (Voinţa Arad);

mixt, peste 45 de ani: Clara Borda & Laslo Gorbe (CSM Arad);

*

La canoe s-au impus…

juniori 3, băieţi: Eduard Sandu (CSM Piteşti);

juniori 1 şi 2, fete: Roxana Pătraş (CSŞ 1 Timişoara) – la junioare 1 şi Diana Suket (CS nautic Hunedoara) – la junioare 2;

juniori 1 şi 2, băieţi: Dan Onete (CSM Piteşti);

tineret, fete: Adriana Katona (CSŞ1 Timişoara);

seniori peste 35 de ani, băieţi: Cătălin Cămărăşan (Ferrara);

mixt: Cătălin Cămărăşan – Roxana Pătraş (Ferrara / IT & CSŞ 1 Timişoara);

La canoe indiană (seniori şi masters) s-au impus Dan Pavel şi Constantin Dumitra (Timişul Şag & CS Nautic Banat).

În fine, în întrecerile de Dragon Boat, la juniori şi tineret, finala a fost adjudecată de combinata CSM Arad & LPS Arad, iar la seniori şi masters de Voinţa Arad, în 50,12 secunde.

 

 

 

 

 

 

Acest articol a fost publicat în Kaiak-canoe și etichetat cu , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Salvează legătura permanentă.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *


trei − 3 =

 


Ultimele articole din categoria Kaiak-canoe: